kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Profilaktyka czerniakaJeżeli chcemy bezpiecznie korzystać ze słońca, warto udać się do dermatologa, który oceni nasze znamiona, pieprzyki oraz przebarwienia skóry. To ważne, gdyż te zmiany mogą być pierwszym objawem czerniaka skóry – nowotworu, który wcześnie wykryty daje możliwość wyleczenia nawet w 90 procentach.
 
 
fot. RakoobronaKiedy za oknem aura nie sprzyja, wiele osób decyduje się na korzystanie z solarium. Regularne opalanie się w ten sposób może doprowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. Dla osób przed 35. rokiem życia, które korzystają z solarium bardzo często, ryzyko zachorowania na czerniaka skóry wzrasta nawet dwukrotnie.
 
 
© Sandy Schulze - Fotolia.comCoraz więcej Europejczyków, w tym też Polaków, choruje na czerniaka. To jeden z najbardziej śmiercionośnych nowotworów. Profilaktyka czerniaka jest prosta. Należy unikać nadmiernego słońca, stosować kremy z wysokimi filtrami UVA i UVB, nosić okulary przeciwsłoneczne, nie korzystać z solarium, regularnie oglądać skórę w celu zidentyfikowania nowych i nietypowych zmian.
 
 
O kilka proc. rocznie wzrasta liczba pacjentów z nowotworami skóry. Obecnie umiera co drugi pacjent chory na zaawansowanego czerniaka, chociaż jego uleczalność wynosi 98 procent.
 
 
5 grudnia 2009 roku w Krakowie odbyła się konferencja „Nowa norma a solarium". Organizatorem imprezy był serwis e-solarium.pl oraz firma Solar Plus, a jej uczestnicy poznawali nowe unijne przepisy prawne dotyczące urządzeń opalających, które weszły w życie 1 kwietnia 2009 roku.
 
 
© bertys30 - Fotolia.comCzerniak jest nowotworem złośliwym skóry. Najczęściej powstaje w obrębie znamion barwnikowych, nazywanych potoczne pieprzykami. Jeśli czerniak jest wykryty w bardzo wczesnym okresie, może być w pełni wyleczalny. Niestety, w Polsce większość osób zgłasza się do lekarza, gdy zmiany trwają już kilka miesięcy i są bardzo zaawansowane. Dlatego liczba osób umierających z powodu czerniaka jest w naszym kraju bardzo duża.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »