kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© olesiabilkei - Fotolia.comMaluchy spędzające wakacje w domu to niemały kłopot dla wielu rodziców. Ogromna część dzieci spędza ten czas przed telewizorem, nierzadko w towarzystwie rodzica, który nie wie jak zorganizować wspólny czas z dzieckiem. Jak okiełznać ich niespożytą energię dzieci, kiedy w natłoku obowiązków będziemy zajęci pracą oraz jak przeciwdziałać nudzie, gdy po raz kolejny oddamy je pod opiekę dziadków?
 
 
© Igor Mojzes - Fotolia.comW ciągu ostatnich czterech lat liczba osób, które biegają, zwiększyła się ponad trzykrotnie – wynika z badań Instytutu ARC Rynek i Opinia. Można zatem już mówić o prawdziwej modzie na bieganie, która opanowała już wszystkie większe polskie miasta. Polacy nie wstydzą się już pokazywać publicznie w stroju sportowym – obecnie skrępowanie budzi przyznanie do tego, że nie biega się regularnie.
 
 
Międzynarodowe badania wykazały, że mężczyźni spędzają więcej czasu na oglądaniu telewizji, spotkaniach z przyjaciółmi, grach sportowych lub realizacji hobby niż kobiety.
 
 
Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez PBI na próbie internautów w wieku 18 - 54 lata, tegoroczne wakacje internauci spędzają aktywnie i w plenerze. Ci, którzy wyjeżdżają, najchętniej samodzielnie organizują wycieczkę, a spędzający czas w mieście pojawiają się na koncertach oraz imprezach kulturalnych na świeżym powietrzu.
 
 
Z raportu „Mężczyzna Polski” opracowanego przez prof. Annę Kwiatkowską i Agnieszkę Nowakowską w ramach projektu Elastyczny Pracownik – Partnerska Rodzina wynika, że to, czy mężczyzna pomaga swojej żonie lub partnerce w pracach domowych w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób spędza swój czas wolny, a nie – jak się powszechnie uważa - od jego wieku.
 
 
© wildman - Fotolia.comFerie zimowe za pasem, a razem z nimi pojawia się – jak co roku – problem: co począć ze znudzonymi dzieciakami? W wakacje jest łatwiej: piękna pogoda i wysokie temperatury rozwiązują właściwie ten problem, bo są przecież rowery, można pójść nad jezioro albo na basen, zorganizować jakieś ognisko, wyskoczyć (to dla starszych pociech) pod namiot… Zima w mieście, zwłaszcza jeśli jest bezśnieżna i ciepła, albo - co gorsza - mokra i wietrzna, ogranicza nieco nasze możliwości, a na wyjazdy na prawdziwe zimowisko mało kogo dzisiaj stać.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »