kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© olesiabilkei - Fotolia.comMaluchy spędzające wakacje w domu to niemały kłopot dla wielu rodziców. Ogromna część dzieci spędza ten czas przed telewizorem, nierzadko w towarzystwie rodzica, który nie wie jak zorganizować wspólny czas z dzieckiem. Jak okiełznać ich niespożytą energię dzieci, kiedy w natłoku obowiązków będziemy zajęci pracą oraz jak przeciwdziałać nudzie, gdy po raz kolejny oddamy je pod opiekę dziadków?
 
 
© Igor Mojzes - Fotolia.comW ciągu ostatnich czterech lat liczba osób, które biegają, zwiększyła się ponad trzykrotnie – wynika z badań Instytutu ARC Rynek i Opinia. Można zatem już mówić o prawdziwej modzie na bieganie, która opanowała już wszystkie większe polskie miasta. Polacy nie wstydzą się już pokazywać publicznie w stroju sportowym – obecnie skrępowanie budzi przyznanie do tego, że nie biega się regularnie.
 
 
Międzynarodowe badania wykazały, że mężczyźni spędzają więcej czasu na oglądaniu telewizji, spotkaniach z przyjaciółmi, grach sportowych lub realizacji hobby niż kobiety.
 
 
Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez PBI na próbie internautów w wieku 18 - 54 lata, tegoroczne wakacje internauci spędzają aktywnie i w plenerze. Ci, którzy wyjeżdżają, najchętniej samodzielnie organizują wycieczkę, a spędzający czas w mieście pojawiają się na koncertach oraz imprezach kulturalnych na świeżym powietrzu.
 
 
Z raportu „Mężczyzna Polski” opracowanego przez prof. Annę Kwiatkowską i Agnieszkę Nowakowską w ramach projektu Elastyczny Pracownik – Partnerska Rodzina wynika, że to, czy mężczyzna pomaga swojej żonie lub partnerce w pracach domowych w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób spędza swój czas wolny, a nie – jak się powszechnie uważa - od jego wieku.
 
 
© wildman - Fotolia.comFerie zimowe za pasem, a razem z nimi pojawia się – jak co roku – problem: co począć ze znudzonymi dzieciakami? W wakacje jest łatwiej: piękna pogoda i wysokie temperatury rozwiązują właściwie ten problem, bo są przecież rowery, można pójść nad jezioro albo na basen, zorganizować jakieś ognisko, wyskoczyć (to dla starszych pociech) pod namiot… Zima w mieście, zwłaszcza jeśli jest bezśnieżna i ciepła, albo - co gorsza - mokra i wietrzna, ogranicza nieco nasze możliwości, a na wyjazdy na prawdziwe zimowisko mało kogo dzisiaj stać.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»