kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© BOY - Fotolia.comAktywność ruchowa w czasie oczekiwania na dziecko ma pozytywny wpływ na przebieg porodu, samopoczucie i figurę przyszłej mamy. Czy są zatem przeciwskazania do podejmowania aktywności fizycznej w ciąży? Jakie sporty wybierać, których się wystrzegać, podpowiada dr Rafał Mikusek, ortopeda ze Szpitala Centrum ENEL-MED.
 
 
©  Liaurinko - Fotolia.comDobra kondycja fizyczna przyszłej mamy jest bardzo istotna zarówno w czasie ciąży i porodu, jak i po urodzeniu się dziecka. Ćwiczenia fizyczne przynoszą nie tylko pozytywne rezultaty dla ciała, ale również dla psychiki ciężarnej. Jednak trzeba mieć na uwadze, że w trakcie ciąży nie można wykonywać wszystkich ćwiczeń, a te, które można, należy wykonywać ostrożnie i najlepiej po konsultacji ze specjalistą.
 
 
fot. Malinowy DwórProblemy z kręgosłupem to codzienność wielu Polaków. Ból kręgosłupa to najczęściej rezultat złych nawyków, braku aktywności fizycznej i niewłaściwej postawy. Prócz tego dolegliwości tego typu mogą powodować wady wrodzone, urazy i stany zapalne. Jak zadbać o kręgosłup, aby uniknąć ustrzec się poważniejszych problemów zdrowotnych? Oto pięć prostych sposobów.
 
 
© Igor Mojzes - Fotolia.comZdarza się, że na dwa miesiące przed wakacjami chcemy zbudować piękną sylwetkę, aby móc bez kompleksów założyć kostium kąpielowy. Jeżeli nie byliśmy aktywni przez cały rok, może się okazać, że tego zdania nie da się zrealizować. Z pewnością można powalczyć o dobrą formę i wypowiedzieć wojnę nadmiernym kilogramom. Jak ćwiczyć, aby szybko zobaczyć efekty? – podpowiada Magdalena Szwed, menadżer fitness z Centrum Fitness Fabryka Formy.
 
 
© JcJg Photography - Fotolia.comWraz z nadejściem wiosny wiele osób, które bez skutku walczą z nadmiernymi kilogramami doświadcza uczucia wstydu. Nie zawsze udaje się ukryć pod ubraniem nadbagaż, który nosimy. Okazuje się, że uczucie wstydu to świetny impuls do wypowiedzenia wojny nadwadze bądź otyłości.
 
 
© Christopher Nuzzaco - Fotolia.comWiele kobiet w ramach postanowień noworocznych decyduje się na walkę ze zbędnymi kilogramami. Kiedy już zaczynamy realizować to przyrzecznie okazuje się, że nasz zapał nagle znika, a pojawia się zniechęcenie do dalszych ćwiczeń. Co zrobić, aby problemy z motywacją nas nie gnębiły w walce o piękną sylwetkę?
 
 
fot. cwiczenia_jesienNiesprzyjająca jesienna aura sprawia, że dopada nas przygnębienie i wyraźnie ograniczamy naszą aktywność ruchową. Zamiast ćwiczeń zasiadamy przed telewizorem w towarzystwie słodyczy i innych przekąsek. Odkładanie wysiłku fizycznego na jutro nie sprzyja rzeczywistej aktywności. Jak pokonać jesienną chandrę i poprawić sobie humor?
 
 
© Andres Rodriguez - Fotolia.comOd regularnych treningów w klubie fitness czy siłowni odstraszają często drogie karnetu wstępu czy konieczność podpisania umowy członkowskiej na dłuższy okres. Co zrobić, aby nie rezygnować z aktywności fizycznej z tych powodów? Warto rozważyć, kalkulując zyski i straty, przygotowanie mini-słowni we własnym domu czy mieszkaniu.
 
 
© pressmaster - Fotolia.comKluby fitness niektórym kojarzą się z mrocznymi i ciasnymi salkami gimnastycznymi pełnymi „mięśniaków”. Inni są przekonani, że to miejsca tylko dla szczupłych. Choć te i wiele innych stereotypowych opinii nadal odstrasza sporą grupę Polaków od aktywności fizycznej, to jednak świadomość społeczeństwa w dziedzinie zdrowia i aktywnego trybu życia rośnie. Klubów fitness jest w Polsce coraz więcej i gromadzą one coraz większą społeczność entuzjastów. Warto obalić mity na temat tych miejsc.
 
 
© stokkete - Fotolia.comWielu z nas zna uczucie rozczarowania, gdy mimo drakońskiej diety i ćwiczeń na siłowni znienawidzony tłuszcz nie znika. Usunięcie nadmiaru tłuszczu z pewnych obszarów wydaje nam się niemożliwe. W tej sytuacji warto wesprzeć swoje wysiłki i wyrzeczenia zabiegami wyszczuplającymi, np. lipolizą iniekcyjną. - Połączenie właściwego odżywiania, ćwiczeń i zabiegów może dać zaskakująco dobre rezultaty - zapewnia dr Joanna Wójcik, specjalista medycyny estetycznej.
 
 
Strony: [1] [2] [3] następna »

 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»