kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© M&S Fotodesign - Fotolia.comOkoło 1% kobiet, będących w okresie rozrodczym choruje na cukrzycę zanim zajdzie w ciążę, a u 5% cukrzyca rozwija się w czasie ciąży. Kilkanaście lat temu kobieta z tą chorobą miała niewielkie szanse na urodzenie zdrowego dziecka. Obecnie nie ma przeszkód, aby stała się mamą, pod warunkiem, że zadba o zdrowie swoje oraz płodu.
 
 
fot. @ cukrzyca_49808509_ehrenberg-bilder - Fotolia.comW Polsce na cukrzycę choruje około 2 milionów osób. Liczba chorych cały czas rośnie – wiele osób zmaga się z tym poważnym problemem, nie wiedząc nawet, że choruje. Osoby chore na cukrzycę powinny prawidłowo się odżywiać, kontrolując spożycie węglowodanów złożonych i cukrów prostych, ale też i tłuszczów. Jak właściwie zbilansować tłuszcze w osoby cierpiącej na cukrzycę?
 
 
fot. @ cukrzyca_49808509_ehrenberg-bilder - Fotolia.comNa cukrzycę cierpi ponad 3 mln Polaków – to jedna z najczęściej występujących w naszym kraju chorób przewlekłych. O skutkach nieodpowiednio leczonej cukrzycy, nie tylko w aspekcie zdrowotnym, rozmawiamy z prof. dr hab. Ewą Pańkowską, szefową Instytutu Diabetologii w Warszawie.
 
 
fot. @ cukrzyca_53034734_krishnacreations - Fotolia.comNa cukrzycę typu 2 choruje na całym świecie około 200 mln ludzi. Prognozy wskazują, że do 2025 roku ta liczba ma wzrosnąć do ponad 300 mln. W świetle tych danych poszukiwanie nowych sposobów walki z cukrzycą stało się poważnym wyzwaniem. Nadzieją dla diabetyków jest bariatria, którą można leczyć nie tylko otyłość, ale m.in. cukrzycę typu 2.
 
 
© JPC-PROD - Fotolia.comCo ją powoduje i jakie ryzyko niesie? Nadwaga jest najpoważniejszym ryzykiem zdrowotnym w krajach uprzemysłowionych. Nadwaga nie tylko źle wpływa na zdrowie, ale jest także problemem kosmetycznym. Dla osób z nadwagą dodatkowe kilogramy i pytanie, jak się ich pozbyć, stają się ważnym problemem, który towarzyszy im latami.
 
 
fot. WOŚP20. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 8 stycznia 2012 roku. Temat jubileuszowej alcji to "Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko". Środki będą przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
 
 
Coraz więcej osób kieruje się zasadami zdrowego odżywiania. W myśl dewizy „jesteś tym co jesz", chcą być świadomi składników i wartości odżywczych poszczególnych produktów. Popularnym i często polecanym dla dobrego działania organizmu elementem diety jest błonnik.
 
 
© Yuri Arcurs - Fotolia.comTyle jest rodzajów diet, ile ryb w oceanie. Jak spośród nich wybrać dietę najlepiej dostosowaną do indywidualnych potrzeb organizmu? Oto jest pytanie. Poniżej zestawienie kilku najpopularniejszych diet, które może pomóc w znalezieniu rozwiązania.
 
 
Ministerstwo Zdrowia nawiązało współpracę z Polskim Radiem i w każdy wakacyjny weekend odwiedza inne miejsce i dociera z informacją o populacyjnych programach profilaktycznych wczesnego wykrywania raka piersi i raka szyjki macicy, które są realizowane w ramach Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych.
 
 
<a id="a_nsitsp_1">Otyłość</a> staje się jednym z głównych zagrożeń zdrowotnych we współczesnym świecie. W Polsce blisko 60% osób powyżej 50. roku życia cierpi na <a id="a_nsitsp_3">nadwagę</a>, a i tak zaliczani jesteśmy do szczuplejszych narodów europejskich. Niestety, te wskaźniki rosną. Co więcej, sytuacja pogarsza się wśród osób młodych i dzieci.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »