kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© M&S Fotodesign - Fotolia.comOkoło 1% kobiet, będących w okresie rozrodczym choruje na cukrzycę zanim zajdzie w ciążę, a u 5% cukrzyca rozwija się w czasie ciąży. Kilkanaście lat temu kobieta z tą chorobą miała niewielkie szanse na urodzenie zdrowego dziecka. Obecnie nie ma przeszkód, aby stała się mamą, pod warunkiem, że zadba o zdrowie swoje oraz płodu.
 
 
fot. @ cukrzyca_49808509_ehrenberg-bilder - Fotolia.comW Polsce na cukrzycę choruje około 2 milionów osób. Liczba chorych cały czas rośnie – wiele osób zmaga się z tym poważnym problemem, nie wiedząc nawet, że choruje. Osoby chore na cukrzycę powinny prawidłowo się odżywiać, kontrolując spożycie węglowodanów złożonych i cukrów prostych, ale też i tłuszczów. Jak właściwie zbilansować tłuszcze w osoby cierpiącej na cukrzycę?
 
 
fot. @ cukrzyca_49808509_ehrenberg-bilder - Fotolia.comNa cukrzycę cierpi ponad 3 mln Polaków – to jedna z najczęściej występujących w naszym kraju chorób przewlekłych. O skutkach nieodpowiednio leczonej cukrzycy, nie tylko w aspekcie zdrowotnym, rozmawiamy z prof. dr hab. Ewą Pańkowską, szefową Instytutu Diabetologii w Warszawie.
 
 
fot. @ cukrzyca_53034734_krishnacreations - Fotolia.comNa cukrzycę typu 2 choruje na całym świecie około 200 mln ludzi. Prognozy wskazują, że do 2025 roku ta liczba ma wzrosnąć do ponad 300 mln. W świetle tych danych poszukiwanie nowych sposobów walki z cukrzycą stało się poważnym wyzwaniem. Nadzieją dla diabetyków jest bariatria, którą można leczyć nie tylko otyłość, ale m.in. cukrzycę typu 2.
 
 
© JPC-PROD - Fotolia.comCo ją powoduje i jakie ryzyko niesie? Nadwaga jest najpoważniejszym ryzykiem zdrowotnym w krajach uprzemysłowionych. Nadwaga nie tylko źle wpływa na zdrowie, ale jest także problemem kosmetycznym. Dla osób z nadwagą dodatkowe kilogramy i pytanie, jak się ich pozbyć, stają się ważnym problemem, który towarzyszy im latami.
 
 
fot. WOŚP20. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 8 stycznia 2012 roku. Temat jubileuszowej alcji to "Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko". Środki będą przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
 
 
Coraz więcej osób kieruje się zasadami zdrowego odżywiania. W myśl dewizy „jesteś tym co jesz", chcą być świadomi składników i wartości odżywczych poszczególnych produktów. Popularnym i często polecanym dla dobrego działania organizmu elementem diety jest błonnik.
 
 
© Yuri Arcurs - Fotolia.comTyle jest rodzajów diet, ile ryb w oceanie. Jak spośród nich wybrać dietę najlepiej dostosowaną do indywidualnych potrzeb organizmu? Oto jest pytanie. Poniżej zestawienie kilku najpopularniejszych diet, które może pomóc w znalezieniu rozwiązania.
 
 
Ministerstwo Zdrowia nawiązało współpracę z Polskim Radiem i w każdy wakacyjny weekend odwiedza inne miejsce i dociera z informacją o populacyjnych programach profilaktycznych wczesnego wykrywania raka piersi i raka szyjki macicy, które są realizowane w ramach Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych.
 
 
<a id="a_nsitsp_1">Otyłość</a> staje się jednym z głównych zagrożeń zdrowotnych we współczesnym świecie. W Polsce blisko 60% osób powyżej 50. roku życia cierpi na <a id="a_nsitsp_3">nadwagę</a>, a i tak zaliczani jesteśmy do szczuplejszych narodów europejskich. Niestety, te wskaźniki rosną. Co więcej, sytuacja pogarsza się wśród osób młodych i dzieci.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»