kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. @ otyłość_42882881_ohmega1982 - Fotolia.comOtyłość może powodować zmiany w komórkach i gospodarce hormonalnej organizmu, zwiększając prawdopodobieństwo pojawienia się poważnych infekcji dróg oddechowych – pokazują badania przeprowadzone przez dr Niki Ubags z Centrum Medycznego Uniwersytetu w Maastricht.
 
 
fot. ŚwięconkaPrzed nami Wielkanoc - czas, kiedy zasiądziemy z rodziną przy suto zastawionym stole. Odchudzanie się w tym czasie może stanowić ogromne wyzwanie. Warto postawić na zdrowe i smaczne potrawy, które mogą występować w wersji dietetycznej. Konrad Gaca – trener oraz ekspert do spraw żywienia, zdradza kilka propozycji na świąteczny stół oraz obala mity związane z cholesterolem.
 
 
© JPC-PROD - Fotolia.comCo ją powoduje i jakie ryzyko niesie? Nadwaga jest najpoważniejszym ryzykiem zdrowotnym w krajach uprzemysłowionych. Nadwaga nie tylko źle wpływa na zdrowie, ale jest także problemem kosmetycznym. Dla osób z nadwagą dodatkowe kilogramy i pytanie, jak się ich pozbyć, stają się ważnym problemem, który towarzyszy im latami.
 
 
Coraz więcej osób kieruje się zasadami zdrowego odżywiania. W myśl dewizy „jesteś tym co jesz", chcą być świadomi składników i wartości odżywczych poszczególnych produktów. Popularnym i często polecanym dla dobrego działania organizmu elementem diety jest błonnik.
 
 
Pierwszy krok w kierunku zdrowszego życia to modyfikacja diety i pozbycie się innych „niezdrowych" przyzwyczajeń żywieniowych. Dobrym początkiem jest wprowadzenie owsianych otrąb do swojego codziennego menu, które zawierają dużo błonnika i beta glukanów.
 
 
fot. BOŚNie jest prawdą, że jeść można wszystko, tylko z umiarem. Istnieją produkty, które nie dostarczają żadnych wartości odżywczych. Ponadto zawierają substancje, których nadmiar jest niewskazany dla zdrowia, szczególnie zdrowia dzieci. Dlatego warto dokładnie przeanalizować nasz jadłospis i wyeliminować te rzeczy, które nam nie służą.
 
 
Wielkanoc od strony gastronomicznej to święto mięs, wędlin i jaj. Te ostatnie służą zresztą nie tylko do jedzenia - pięknie pomalowane pisanki to przecież jeden z symboli tych świąt. Warto przy tej okazji zastanowić się jednak, skąd pochodzą jaja które pojawią się na wielkanocnym stole.
 
 
Rusza pierwsza ogólnopolska akcja miesięcznika "Zwierciadło" - "Piękno w zdrowiu". Kierowana jest do wszystkich, którzy są świadomi konieczności dbania o swoje zdrowie, jak również do tych, którzy tej troski zechcą się nauczyć. Ambasadorką akcji została aktorka Anna Dereszowska.
 
 
Wakacje to świetny okres, aby zrzucić kilka kilogramów i wymodelować sylwetkę. To także najlepszy czas w roku, żeby zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe i zadbać o zdrowie.
 
 
Bezpłatne badania, seminaria i porady lekarskie, pokazy klubów fitness, a także masa przydatnych informacji na temat profilaktyki i dbania o zdrowie – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano dla gości „Ogólnopolskich Targów Zdrowia od A do Z” w warszawskim centrum handlowo-rozrywkowym Blue City. Odbędą się one w dniach 13-14 października.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»