kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Valua Vitaly - Fotolia.comCesarskie cięcie jest zabiegiem, w czasie którego wydobywa się noworodka z macicy kobiety. Po tej operacji pozostaje na brzuchu spora blizna. Czasem zdarza się, że kobieta odczuwa dolegliwości z nią związane. Ból wówczas utrudnia codzienne funkcjonowanie młodej mamy. Co zrobić w takiej sytuacji?
 
 
Kiedy na świecie pojawia się maleństwo, cała uwaga skupiona jest na jego potrzebach. Tymczasem młode mamy wymagają nie mniejszej troski o komfort i wygodę, zwłaszcza jeśli mają za sobą cesarskie cięcie.
 
 
Według najnowszych badań co czwarte dziecko w Polsce przychodzi na świat drogą cesarskiego cięcia. Dla niektórych kobiet jest to jedyna szansa na zdrowy i bezpieczny poród, jednak wiele z nich decyduje się na „cesarkę” tylko i wyłącznie ze strachu przed bólem.
 
 
© Martin Valigursky - Fotolia.comWedług najnowszych badań co czwarte dziecko w Polsce przychodzi na świat drogą cesarskiego cięcia. Dla niektórych kobiet jest to jedyna szansa na zdrowy i bezpieczny poród, jednak wiele z nich decyduje się na „cesarkę” tylko i wyłącznie ze strachu przed bólem. Czy taki sposób porodu jest całkowicie bezpieczny dla kobiety i jej dziecka? Czy lekarze godzący się na wykonanie cesarskiego cięcia na życzenie pacjentki rzeczywiście im pomagają? A może szkodzą?
 
 
Wyniki badań przeprowadzonych ostatnio w Stanach Zjednoczonych są alarmujące: ryzyko zgonu noworodka przychodzącego na świat przez cesarskie cięcie jest o wiele większe, niż w przypadku porodów naturalnych! Wśród dzieci urodzonych przez kobiety pochodzące z grupy niskiego ryzyka czyli takie, u których nie ma wskazań medycznych do przeprowadzenia zabiegu, śmiertelność wynosi ok. 1,77 zgonów na 1000 żywych urodzeń, w przypadku porodu siłami natury – jedynie 0,62. Amerykańscy naukowcy przeanalizowali niemal 6 mln porodów z lat 1998 – 2001.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»