kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. objawy anoreksji i bulimiiZ każdym rokiem przybywa dzieci, u których rozpoznaje się zaburzenia odżywiania - anoreksję czy bulimię. Wielu rodziców nie ma świadomości, że ich pociecha postanawia się odchudzać, ulegając presji wywieranej przez środki masowego przekazu, które utożsamiają atrakcyjność ze szczupłym ciałem. Jakie pierwsze objawy zaburzeń odżywiania powinny zaniepokoić rodzica, podpowiada mgr Monika Ciszek-Skwierczyska, koordynator programu leczenia zaburzeń odżywiania w centrum La Fuente w Szczyrku.
 
 
fot. flickr_com_autor_Mary_LockTo podstępna choroba o podłożu psychicznym, która najczęściej objawia się silną obawą przed przyrostem masy ciała, która prowadzi do unikania posiłków. Osoby cierpiące na anoreksję psychiczną, bo o niej mowa, postrzegają siebie jako dużo grubsze, czują wstręt do własnego ciała i zmagają się z zaniżonym poczuciem własnej wartości.
 
 
© Jacek Chabraszewski - Fotolia.comKolejna rozmowa z nastoletnią córką skończyła się trząśnięciem drzwiami? Martwisz się o syna gimnazjalistę, który woli zamknąć się w pokoju niż przyznać do własnych problemów? Trudno przypuszczać, że więcej niż własna matka o dziecku może wiedzieć jego... dentysta. Stan zębów wskaże czasem więcej problemów niż przeczytany potajemnie pamiętnik.
 
 
© jo - Fotolia.comGrupa ekspertów w sprawach mody i zdrowia The Model Health Inquiry orzekła, że należy zakazać 16 - letnim (i młodszym) dziewczętom brania udziału w pokazach mody. Ma to uchronić je przed zaburzeniami odżywiania i wykorzystywaniem seksualnym.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»