kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. zdrowe zatoki. logotypNiesprzyjająca aura za oknem sprzyja różnym infekcjom. Zwykły katar, ból głowy i uczucie zatkanego nosa wcale nie muszą być objawami zwykłego przeziębienia. Często to dolegliwości, które świadczą o tym, że cierpimy na zapalenie zatok. Tylko nasza wiedza pozwoli na szybkie rozpoznanie, leczenie i przeciwdziałanie chorobie – przekonują organizatorzy ogólnopolskiej kampanii „Zdrowe Zatoki”.
 
 
©  thevisualstock - Fotolia.comBól głowy potrafi być bardzo dokuczliwy. Zwykle sięgamy wówczas po leki przeciwbólowe i lekceważymy dolegliwość, tłumacząc sobie przyczynę bólu stresem czy problemami z ciśnieniem. Niewielu zasięgnie opinii lekarza rodzinnego czy farmaceuty, a jeszcze mniej z nas uda się do lekarza specjalisty. Ból głowy może niestety zwiastować poważne problemy ze zdrowiem, w tym z uzębieniem. Kiedy z takimi dolegliwościami należy udać się do dentysty?
 
 
© Peggy Blume - Fotolia.comW drugiej połowie marca zakończyła się XI edycja ogólnopolskiej kampanii „Zdrowe Zatoki”. W ramach tej inicjatywy ponad 3 tys. Polaków skorzystało z bezpłatnych badań w kierunku rozpoznania zapalenia zatok przynosowych i konsultacji ze specjalistami z zakresu otolaryngologii. Skala dolegliwości i zainteresowanie kampanią, wskazują na ogromne zapotrzebowanie na akcje, które umożliwiają Polakom dostęp do bezpłatnych badań i specjalistycznych konsultacji laryngologicznych.
 
 
© Sylvie Thenard - Fotolia.comSprzedaż leków w Polsce od kilkunastu lat rośnie. Jak podaje Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, nasz kraj jest szóstym co do wielkości rynkiem zbytu leków w Europie. Pod względem liczby opakowań przypadających na jednego mieszkańca zajmujemy drugie miejsce - za Francją. Niepokój budzi m.in. konsumpcja lekarstw dostępnych bez recepty. Kwestia stosowania przez Polaków lekarstw dostępnych bez recepty została poruszona w jednym z ostatnich sondaży Centrum Badań Opinii Społecznej.
 
 
Migrenowe bóle głowy – choć bardzo uciążliwe – mogą jednak przynosić korzyści. Jak wynika z badań amarykańskich naukowców kobiety, które regularnie cierpią na migreny, są mniej narażone na ryzyko zachorowania na raka piersi - pisze „Cancer, Epidemiology, Biomarkers and Prevention”.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»