kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Beck ImperialProblemy z kręgosłupem stały się już chorobą cywilizacyjną, praktycznie każdy miał, ma lub będzie miał problemy z bólem pleców. Siedzący tryb pracy, minimum aktywności fizycznej oraz wady postawy to podstawowe przyczyny problemów z tą istotną częścią ciała. Kobiety w tym wypadku często mają dodatkowy czynnik, negatywnie wpływający na stan grzbietu, szczególnie w odcinku krzyżowym, z powodu obfitego biustu. Piersi, choć jedne z najbardziej pożądanych kobiecych atrybutów, przy źle dobranym biustonoszu mogą powodować silne bóle pleców. Jak radzić sobie z takimi problemami?
 
 
© Valua Vitaly - Fotolia.comCesarskie cięcie jest zabiegiem, w czasie którego wydobywa się noworodka z macicy kobiety. Po tej operacji pozostaje na brzuchu spora blizna. Czasem zdarza się, że kobieta odczuwa dolegliwości z nią związane. Ból wówczas utrudnia codzienne funkcjonowanie młodej mamy. Co zrobić w takiej sytuacji?
 
 
fot. uśmiech_nartyWielu z nas doświadcza zimą nadwrażliwości zębowej. Ból zębów może też powodować zmiana ciśnienia atmosferycznego. Jeśli zamierzamy zimowe ferie spędzić w górach powinniśmy uważać na zespół dolegliwości bólowych o nazwie barodontalgia, która pojawia się często w najzimniejszej porze roku. Stomatologiczną odprawę przed feriami przeprowadza ekspert dr Iwona Gnach-Olejniczak.
 
 
© Deklofenak - Fotolia.comKiedy w nocy budzi nas silny ból zęba, zwykle następnego dnia udajemy się do dentysty. Niestety, kiedy usiądziemy na fotelu może się okazać, że bez leczenia kanałowego nie uda się uratować zęba. Ta jedna najbardziej nielubianych przez pacjentów metod leczenia przeszła ostatnio sporą metamorfozę. Nowoczesne leczenie kanałowe staje się bardziej przyjazne i mniej bolesne dla pacjenta.
 
 
Dorosły może bać się zastrzyków bardziej niż dziecko. Z pierwszym ukłuciem spotyka się tuż po urodzeniu. Już wtedy poddawany jest obowiązkowym szczepieniom. Traumatyczne doznania z tego okresu sprawiają, że każdego kolejnego ukłucia boi się coraz bardziej. Choć do bólu można się przyzwyczaić, to wraz z ilością bolesnych zabiegów jego odczuwanie nie maleje, a wzrasta. Strach przed ukłuciem powoduje, że nawet najprostszy zabieg medyczny jak pobieranie krwi, wstrzykiwanie lekarstw czy szczepionek staje się problemem nie do pokonania.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»