kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

© tomas24 - Fotolia.comMiędzynarodowy Dzień Kobiet, niegdyś obchodzony hucznie, dziś ogranicza się raczej do symbolicznego kwiatka i standardowych życzeń. Aktualnie najchętniej świętują go dzieci, przygotowując dla swych mam kolorowe laurki. Centralne obchody Dnia Kobiet formalnie zniesione zostały w 1993 roku przez ówczesną premier, Hannę Suchocką.
 
 
© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comPrzedsiębiorcy prowadzący swoje firmy chcą, aby wiodły one prym na rynku, ale nie zawsze się to udaje. Możliwe, że problemem są wewnętrze błędy w obszarze zarządzania czy nieodpowiednio przygotowana do realizacji zadań kadra. Jak przeciwdziałać takim sytuacjom?
 
 
© nyul - Fotolia.comW naszym kraju co trzeci menedżer jest kobietą – wynika z raportu „Women in business: the path to leadership”. Okazuje się, że pod tym względem plasujemy się w światowej czołówce. Jaki jest kobiecy przepis na sukces w zarządzaniu firmą?
 
 
© pressmaster - Fotolia.comPrawie co trzeci młody Polak jest bez pracy. Okazuje się, że coraz częściej interesuje nas podejmowanie własnej inicjatywy biznesowej. Polacy są pozytywnie nastawieni do przedsiębiorczości, co sprawia, że chętniej decydujemy się na założenie działalności gospodarczej.
 
 
© Krzysztof Budziakows - Fotolia.comCzy jesteśmy przywiązani do swojej pracy na tyle, by nie porzucić jej po wygraniu dużej kwoty pieniędzy? A może mając 1 mln złotych po prostu przestalibyśmy pracować? Serwis pracy Praca.pl postanowił sprawdzić, co zrobiłby statystyczny Polak mają do dyspozycji 1 milion złotych.
 
 
Przedsiębiorczość jest kobietą, a siłą napędową kobiecej przedsiębiorczości są takie atuty, jak: niezależność, otwartość na innowacje oraz komunikatywność. Dlatego właśnie coraz więcej pań decyduje się na prowadzenie własnej firmy. Dzięki wynikom panelu, zrealizowanego przez UPC Polska, wiemy, co motywuje, inspiruje i pomaga kobietom w osiągnięciu sukcesu zawodowego.
 
 
Irene Rosenfeld fot. Kraft FoodsOpublikowano coroczny ranking magazynu Fortune najbardziej wpływowych amerykańskich kobiet biznesu. Pierwsze miejsce w rankingu zajęła Irene Rosenfeld z Kraft Foods.
 
 
To kobiety trzymają rękę na finansach polskich firm - pokazują badania GFK Polonia wykonane na zlecenie BRE Banku. W 2. na 3. przedsiębiorstwach to właśnie panie odpowiadają za relacje z bankiem i bieżącą obsługę finansową. Polskie księgowe, dyrektorki finansowe czy panie prezes za swoje wzorce przedsiębiorczości uważają Jolantę Kwaśniewską, Krystynę Jandę, Bożenę Walter i Hilary Clinton.
 
 
Takimi oto słowy zakończyła się konferencja dedykowana kobietom biznesu, która odbyła się 12 maja na GPW. Tematem przewodnim konferencji była Strategia Ekspansji: Rynek NewConnect i inwestycje alternatywne.
 
 
Polki lubią inwestować w siebie i twierdzą, że dobrze zarządzają swoimi finansami. Ponad połowa badanych kobiet woli inwestować w rozwój osobisty niż w dobra materialne, 84% uważa, że potrafi zarządzać swoimi finansami, a prawie 80% czuje się bezpiecznie wtedy, kiedy kontroluje wydatki. W związku z Dniem Kobiet wszystkie Polki, które chcą rozwijać swoją przedsiębiorczość i marzą o założeniu własnej firmy, mogą skorzystać z bezpłatnego szkolenia na temat biznesplanu.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »