 Problemy z kręgosłupem stały się już chorobą cywilizacyjną, praktycznie każdy miał, ma lub będzie miał problemy z bólem pleców. Siedzący tryb pracy, minimum aktywności fizycznej oraz wady postawy to podstawowe przyczyny problemów z tą istotną częścią ciała. Kobiety w tym wypadku często mają dodatkowy czynnik, negatywnie wpływający na stan grzbietu, szczególnie w odcinku krzyżowym, z powodu obfitego biustu. Piersi, choć jedne z najbardziej pożądanych kobiecych atrybutów, przy źle dobranym biustonoszu mogą powodować silne bóle pleców. Jak radzić sobie z takimi problemami?
 Już po trzydziestym roku życia kobiece piersi stają się mniej jędrne – zaczynają tracić tkankę tłuszczową. Tego procesu niestety nie da się zatrzymać, ale można go znacząco opóźnić. Na różnych etapach życia zmienia się kondycja biustu, ale czas jest nieubłagany. Jak dłużej cieszyć się dobrą kondycją piersi? O poradę zapytaliśmy brafitterkę Dalii, Iwonę Miklusiak.
 Panie obdarzone małym biustem chciałyby cieszyć się większym jego rozmiarem. Tymczasem ich koleżanki hojniej obdarowane narzekają na bóle kręgosłupa i problemy z doborem odpowiedniego biustonosza. Większy biust potrafi być w życiu codziennym uciążliwy. Jak sprawić, aby pokaźniejsze piersi nie były ciężarem podpowiada brafitterka Dalii, Iwona Miklusiak.
 Pragnienie posiadania pięknego i zdrowego ciała sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na operacje plastyczne. Kobiety, jak i mężczyźni poprawiają swój wygląd, po to, aby zbliżyć się do obowiązującego kanonu urody. Jedną z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych jest korekta biustu – na świecie rocznie przeprowadza się około 15 milionów tego typu zabiegów.
 Po porodzie życie kobiety ulega diametralnej zmianie. Młode matki są w tym czasie bardzo często zagubione i niepewne. Na ten stan nakładają się problemy związane z powrotem do poprzedniego wyglądu - nie tylko związane z nadmiarem tkanki tłuszczowej czy ze zmianami skórnymi, ale też z intymnymi sferami ciała. Mowa o biuście i kroczu, które z naturalnych przyczyn po przyjściu na świat dziecka są najbardziej narażone na zmiany.
Okres ciąży i karmienia zmieniają biust kobiety. Jego wygląd najczęściej traci na atrakcyjności. Systematyczna i odpowiednia pielęgnacja pomogą zapobiec utrwaleniu się niekorzystnych zmian i szybko przywrócić piersiom dawną formę.
 Bikini, wycięte bluzki, sukienki na ramiączkach. Nie ma co ukrywać, latem dekolty przyciągają spojrzenia. Zadbane i ponętne piersi mogą być atrybutem każdej kobiety. Wystarczy tylko odpowiednia pielęgnacja.
 Statystyki wykazują, iż blisko 95% kobiet nosi źle dopasowane staniki, z czego kompletnie nie zdają sobie sprawy. A nieprawidłowy biustonosz może być przyczyną wielu problemów, i to nie tylko estetycznych, ale także zdrowotnych. Źle dobrany stanik obciąża ramiona i kręgosłup, powoduje deformacje biustu, utratę jego jędrności i niejednokrotnie jest powodem wadliwej postawy ciała.
 Dziś 30 maja - przez jednych określany jako dzień wolności, przez drugich jako feministyczna fanaberia - dzień bez biustonosza. Jak zatrzymać uczucie wolności na dłużej?
Zdarza ci się ulegać stereotypom? Z pewnością tak. Wszyscy im od czasu do czasu ulegamy. Dotyczy to także codziennej <a id="a_nsitsp_3">pielęgnacji</a>. Zwykle nie zastanawiamy się nawet, skąd wzięło się jakieś przekonanie i jeśli nam akurat odpowiada, przyjmujemy je.
|