kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Rotawirus jest najczęstszą przyczyną ostrej biegunki. Szacuje się, że rocznie w Europie prawie 700 000, a w Polsce ok. 200 000 dzieci do 5 lat choruje na biegunkę rotawirusową. Szczyt zachorowań przypada na sezon jesienno-zimowy i wiosnę, czas więc przygotować się do obrony.
 
 
Co zrobić, gdy pociecha wykorzysta moment naszej nieuwagi i zje pięknie wyglądające kuleczki rosnące na przydrożnym krzaczku? Jak pomóc w tych pierwszych, najważniejszych minutach, gdy podejrzewamy u naszego malucha zatrucie toksyczną rośliną lub grzybami?
 
 
Kobiety przez cały rok borykają się z problemami związanymi z miesiączkowaniem, a wakacje to ten czas w roku, kiedy z różnych przyczyn mogą się one nasilać. Słońce, zmiany żywieniowe, alkohol to czynniki, które podczas menstruacji mogą dodatkowo uprzykrzyć nam wypoczynek.
 
 
Biegunka to problem, którego nie wolno lekceważyć. Powoduje poważne spustoszenie w organizmie małego dziecka. Utrata znacznej ilości płynów skutkuje spadkiem poziomu soli mineralnych i zagęszczeniem krwi, a to prosta droga do niedokrwienia mózgu, wątroby czy nerek, a niestety czasami również śmierci. Szybka reakcja i pomoc dziecku jest niezmiernie ważna.
 
 
Od marca rusza kampania edukacyjna pod hasłem „Powstrzymaj Rotawirusy". Jej celem jest budowanie świadomości problemu, jakim są zakażenia rotawirusowe u niemowląt i dzieci oraz informowanie rodziców o dostępności szczepień przeciwko rotawirusom.
 
 
Co roku na przełomie jesieni i zimy, a później także na przedwiośniu wielu z nas nęka tzw. grypa żołądkowa. Jest ona wywoływana przez wirusy jelitowe, (najczęściej rotawirusy), które dostają się do organizmu razem z pokarmem lub drogą oddechową. Zakażenie następuje albo w kontakcie z osobą zainfekowaną, albo poprzez styczność z zanieczyszczonymi przedmiotami. Grypa żołądkowa jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci i osób w podeszłym wieku.
 
 
Zawartość pieluszki dziecka potrafi spędzać sen z oczu nawet najbardziej doświadczonym rodzicom. Każda zmiana może wywoływać spekulacje i obawy przed przeróżnymi chorobami. O zmianach tych nie zawsze musimy informować lekarza, jest jednak jeden wyjątkowy przypadek, którego nie można lekceważyć: biegunka.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»