kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Olga Yarovenko - Fotolia.comDziś wchodzi w życie nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Wśród jej zapisów znalazł się m.in. zakaz kar fizycznych możliwość, odebrania rodzicom dziecka, gdy jego życie i zdrowie jest zagrożone ułatwienie doprowadzenia do eksmisji używającego przemocy członka rodziny.
 
 
Marszałek Bronisław Komorowski, pełniący obowiązki prezydenta, podpisał nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Ustawa ma zapewnić między innymi większa pomoc dla ofiar przemocy w rodzinie, izolację sprawców oraz rozwój profilaktyki zapobiegania przemocy, tworzenie zespołów interdyscyplinarnych działających na rzecz walki z przemocą w rodzinie.
 
 
Wciąż niewiele wiadomo na temat rzeczywistych rozmiarów problemu wykorzystywania dzieci, choć szacuje się, że liczba aktów przemocy wobec najmłodszych spada. Niestety, przemoc i wyzysk to nadal brutalna rzeczywistość dla wielu dzieci na całym świecie.
 
 
W czerwcu ruszył drugi etap ogólnopolskiej kampanii społecznej „Dzieciństwo bez przemocy", której celem jest przeciwdziałanie stosowaniu kar fizycznych wobec dzieci. Organizatorami akcji pod hasłem „Bite dzieci widzą świat inaczej" są Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Fundacja Dzieci Niczyje. Partnerem kampanii jest Pogotowie dla Ofiar Przemocy Niebieska Linia IPZ, a patronuje jej PARPA, która osiem lat temu zainicjowała pierwszy etap „Dzieciństwa bez przemocy".
 
 
"Bicie jest głupie" - pod takim hasłem w ostatnim dniu szkoły, który części uczniów kojarzy się z laniem, wystartowała kampania społeczna przeciwko stosowaniu kar cielesnych wobec dzieci.
 
 
W ostatnich latach coraz więcej krajów wprowadza prawny zakaz stosowania kar fizycznych wobec dzieci. Po kolejnej serii doniesień mediów o przypadkach znęcania się nad dziećmi premier Donald Tusk zapowiedział wprowadzenie takiego zakazu w Polsce. Zapowiedź ta wywołała wiele emocji i wzbudziła liczne kontrowersje. CBOS zapytało Polaków o opinie na ten temat.
 
 
fot. Kocham nie bijęRodzice i opiekunowie powinni dawać dzieciom przykład mądrych i pozytywnych zachowań. Codzienność jednak pokazuje, że tego brakuje samym dorosłym, czego przykład stanowią agresywne zachowania i stosowanie przemocy zarówno wobec innych dorosłych, jak też wobec własnych dzieci. Od 3 września rusza kampania „Kochaj. Nie bij”. Wspierać będą ją osoby znane, przede wszystkim z telewizyjnych ekranów: Beata Chmielowska – Olech, Anna Dereszowska, Tomasz Karolak, Maciej Kurzajewski, Maria Seweryn.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»