kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© chaoss - Fotolia.comBadania przeprowadzone na 669 osobach w średnim wieku pokazały, że śpimy znacznie mniej , niż powinniśmy i niż jesteśmy o tym przekonani. Badania, stosując różne kryteria, dowodzą ponadto, że krócej śpią: czarni niż biali, mężczyźni niż kobiety, biedni niż bogaci.
 
 
© Elenathewise - Fotolia.comLekarze zwracają uwagę na coraz większe problemy Polaków ze snem. Zdaniem specjalistów zaburzenia snu mogą być spowodowane brakiem melatoniny. Osoby z niedoborem tej substancji mają problemy z zasypianiem, cierpią na brak marzeń sennych, często budzą się w nocy. Tymczasem, zbyt mała ilość nocnego wypoczynku prowadzi do zaburzeń psychofizycznych. Aby temu zapobiec, warto sięgnąć po melatoninę. Badania na pacjentach wykazały, że regularne przyjmowanie melatoniny poprawia jakość snu aż o 60% .
 
 
©  Kenishirotie - Fotolia.comOsoby cierpiące na bezsenność szukają różnych metod, które pozwolą uniknąć męczącego ich problemu. W powszechnym przekonaniu, alkohol wypity w niewielkich ilościach może być środkiem nasennym. Tymczasem okazuje się, że to nieskuteczna metoda walki z bezsennością – choć alkohol ułatwia zaśnięcie, to jednak spłyca i skraca nasz sen.
 
 
© Gina Sanders - Fotolia.comChyba każdy z nas zna to uczucie, kiedy jesteśmy zmęczeni i próbujemy zasnąć, a tysiąc myśli kołacze w głowie i nie pozwala zmrużyć oka do samego rana. Sen jest błogosławieństwem, regeneruje organizm i pozwala zebrać siły na kolejny dzień. Powtarzające się nieprzespane noce oraz towarzyszący temu stres mogą w efekcie doprowadzić do poważnych zaburzeń.
 
 
Sen to doskonałe lekarstwo dla naszego organizmu i świetny kosmetyk. W dodatku - darmowy. Warto zadbać o optymalne warunki w sypialni, aby w pełni korzystać z dobrodziejstw snu.
 
 
fot. DermedDermatolog, który pyta o nasze samopoczucie, psycholog, który interesuje się stanem naszej skóry – kto wie, być może już w niedalekiej przyszłości właśnie tak będą wyglądały konsultacje lekarskie w gabinetach kosmetycznych? Skóra oraz nasze samopoczucie mają ze sobą więcej wspólnego, niż się powszechnie przypuszcza. I choć eksperci na całym świecie od wielu lat zgłębiają tajniki psychodermatologii, to wciąż jeszcze jest to dziedzina nieznana i nie do końca zbadana.
 
 
Szacunkowo jedna na osiem osób chrapie. Większość chrapiących musi się przenosić na noc do innego <a id="a_nsitsp_2">pokoju</a>, by nie przeszkadzać partnerom. Niewielu z nich wie, że ta dolegliwość może mieć wpływ także na ich zdrowie i ogólne samopoczucie w ciągu dnia.
 
 
Wakacje to upragniony odpoczynek, czas urlopów oraz relaks w promieniach słońca. Pamiętajmy, że tym beztroskim chwilom często towarzyszą upały, podczas których tracimy nawet kilka litrów wody dziennie, przez co zapotrzebowanie organizmu znacznie się zwiększa. Dlatego też, podczas letnich podróży pamiętajmy o regularnym piciu wody.
 
 
Ponad jedna trzecia populacji świata cierpi na bezsenność. Aby ułatwić zasypianie i poprawić jakość snu, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie łóżka. Rozwiązaniem może być naturalna pościel wełniana.
 
 
Nawet co piąty Polak może cierpieć na zaburzenia czynności tarczycy, ale wg danych NFZ leczeniu poddaje się zaledwie milion osób. Tymczasem nieleczona choroba tarczycy może być przyczyną zawału serca, udaru mózgu, u kobiet także niepłodności lub poronienia oraz gorszego rozwoju intelektualnego dzieci.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»