kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. @ praca_2449034_ James Thew - Fotolia.com74 procent Polaków jest przekonanych, że bez problemu znalazłoby nową pracę. Okazuje się, że wykazujemy duży optymizm w kwestii znalezienia nowego zatrudnienia. Tylko w ostatnim półroczu 24 procent z nas zmieniło pracę, przede wszystkim z powodu chęci rozwoju, potrzeby odmiany i osobistych aspiracji.
 
 
© pressmaster - Fotolia.comPrawie co trzeci młody Polak jest bez pracy. Okazuje się, że coraz częściej interesuje nas podejmowanie własnej inicjatywy biznesowej. Polacy są pozytywnie nastawieni do przedsiębiorczości, co sprawia, że chętniej decydujemy się na założenie działalności gospodarczej.
 
 
© nyul - Fotolia.comPojawienie się dziecka, mieszkanie w niewielkiej miejscowości, studia czy niepełnosprawność nie muszą być przeszkodą w znalezieniu pracy. Elastyczne formy zatrudnienia oraz nauka na odległość zwiększają szansę na znalezienie odpowiedniej posady. Wprowadzenie flexipracy wymaga jednak zarówno od pracodawców, jak i pracowników zmian w podejściu do tej formy zatrudnienia.
 
 
Szacunkowa stopa bezrobocia rejestrowanego w sierpniu 2010 roku wyniosła 11,3 procent i w porównaniu do miesiąca poprzedniego spadła o 0,1punktu procentowego - wynika z danych resortu pracy. W większości województw zaobserwowano wzrost liczby bezrobotnych kobiet, przy spadku liczby bezrobotnych mężczyzn.
 
 
Kobieta na rynku pracy jest jak malowany ptak w stadzie czarnych wron - mówią feministki. Mężczyźni kontratakują zarzucając im mniejsze ambicje i brak determinacji. Jak w rzeczywistości wygląda sytuacja kobiety w świecie biznesu i czym góruje ona nad mężczyzną?
 
 
12 października w Centralnym Punkcie Informacyjnym MRR w Warszawie odbędzie się spotkanie informacyjne dla mam, które planują powrócić do pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci.
 
 
Jak wynika w badań przeprowadzonych przez Unię Europejską recesja w znacznie większym stopniu dotknie pracujące kobiety niż mężczyzn. Jedną z najważniejszych przyczyn takiej sytuacji jest fakt, że co trzecia Europejka pracuje w niepełnym wymiarze godzin lub ma umowę na czas określony, co nie gwarantuje jej stabilności zatrudnienia.
 
 
Jednym z priorytetowych celów Unii Europejskiej jest wyrównywanie szans kobiet na rynku pracy. Dotyczy to zarówno dostępu do zatrudnienia, jak i awansów, szkoleń, a także równych płac. Niestety - kobiety nadal mniej zarabiają i rzadziej obejmują kierownicze stanowiska. Polska ma też jeden z najniższych w Unii Europejskiej wskaźników zatrudnienia kobiet.
 
 
Bezrobocie, wzrost cen i przestępczość są trzema problemami najbardziej martwiącymi Europejczyków - wynika z ostatniej fali badania Standard Eurobarometr, przeprowadzonego na zlecenie Komisji Europejskiej.
 
 
Z marcowego sondażu CBOS wynika, że obecnie w rodzinie co trzeciego respondenta ktoś jest bezrobotny, szuka pracy i byłby gotów podjąć ją w najbliższym czasie. W ciągu ostatnich pięciu lat bezrobocie dotknęło niemal połowę gospodarstw domowych.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»