kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Nawet co piąty Polak może cierpieć na zaburzenia czynności tarczycy, ale wg danych NFZ leczeniu poddaje się zaledwie milion osób. Tymczasem nieleczona choroba tarczycy może być przyczyną zawału serca, udaru mózgu, u kobiet także niepłodności lub poronienia oraz gorszego rozwoju intelektualnego dzieci.
 
 
W Polsce rocznie adoptowanych jest około 3200 dzieci. To stosunkowo mało, jeśli porównamy to z liczbą najmłodszych, których rodzice zostali pozbawieni przez sądy władzy rodzicielskiej - w pierwszej połowie 2008 roku było ich blisko 14 500. Waga problemu adopcji jest kolejnym ważnym zagadnieniem, któremu Fundacja Świętego Mikołaja zdecydowała się poświęcić część raportu realizowanego z okazji Roku Rodzicielstwa Zastępczego.
 
 
fot. naszbocian.plSzacuje się, że w Polsce co 4-5 para nie może w naturalny sposób mieć dzieci. Dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką powstały stowarzyszenie i strona internetowa „Nasz Bocian”.
 
 
Amerykańscy uczeni zamierzają dokonać drugiej w świecie operacji przeszczepu macicy. Do tej pory dokonywano podobnych zabiegów tylko na szczurach, świniach i innych zwierzętach laboratoryjnych – pisze „Washington Post”.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»