kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Gina Sanders - Fotolia.comZ każdym rokiem rośnie świadomość Polaków dotycząca zabezpieczeń domów i mieszkań przed złodziejami. Nie oznacza to bynajmniej, że nie należy dbać o bezpieczeństwo naszego mienia. Tuż przed sezonem urlopowym należy ocenić, czy nasz dom jest wystarczająco chroniony. Co prawda żadne zabezpieczenia nie gwarantują pełnej ochrony przed złodziejami, ale z pewnością zniechęcają włamywaczy do dalszych działań.
 
 
fot. @ wakacje_49882706_ DeVIce - Fotolia.comWysoka temperatura, brak opieki nad dziećmi, brawura i często alkohol sprzyjają wypadkom nad wodą. Tylko od początku czerwca 2016 roku w Polsce utonęło już ponad 100 osób. O jakich zasadach powinniśmy pamiętać, kiedy decydujemy się na wypoczynek nad wodą?
 
 
fot. infowire.plNajchłodniejsza pora roku to dla kierowców niełatwy czas. Padający śnieg, niskie temperatury i inne niespodzianki pogodowe wymagają odpowiednich przygotowań do codziennej jazdy. O czym należy pamiętać zanim wyruszymy w drogę?
 
 
fot. Odblaskowi.plKażdy pieszy poruszający się po drodze poza obszarem zabudowanym ma obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Jak pokazują statystyki wypadków z udziałem pieszych - nie wszyscy pamiętają o tym obowiązku. Właśnie rusza szósta edukacja ogólnopolskiej kampanii Odblaskowi.pl, która przypomina o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa drogowego.
 
 
fot. fotoliaKoniec wakacji dla wielu osób oznacza pokonanie samochodem setek czy nawet tysięcy kilometrów po zatłoczonych drogach. Bezpieczeństwo podróżowania jest kwestią priorytetową – trzeba przygotować auto, spakować i zabezpieczyć bagaż oraz zaplanować samą podróż.
 
 
fot. AC SoftwareW okresie letnim wzrasta liczba włamań do domów i mieszkań - kwestia bezpieczeństwa naszego dobytku w czasie naszej nieobecności staje się kwestią priorytotową. Jakie rozwiązania wybrać, aby mieć pewność, że dom i posesja są dobrze chronione. Oto kilka rozwiązań monitorujących, które są alternatywą dla systemów alarmowych.
 
 
fot. Bezpieczny, bo widocznyKażdego roku na polskich drogach dochodzi do poważnych wypadków, w których giną lub zostają poszkodowani najmłodsi. Zaledwie mały element odblaskowy umieszczony przy ubraniu czy na bucie może zapobiec tragedii na drodze z udziałem dzieci. Właśnie ruszyła kampania „Bezpieczny, bo widoczny”, która ma przypominać rodzicom i dzieciom o konieczności noszenia odblasków.
 
 
fot. mySafetyOkoło 70 tysięcy psów i 16 tysięcy kotów przebywa z 170 schroniskach dla zwierząt w całej Polsce. Wszystkie placówki są przepełnione. Z jakich powodów zwierzęta trafiają do schronisk? Najczęściej ze względu na zaniedbania i brak odpowiedzialności ze strony właścicieli. Jak zadbać o bezpieczeństwo naszych pupili?
 
 
fot. fotelikPrzed nami wakacyjne wyprawy i dłuższe niż zwykle podróże. Wielu z nas zabierze swoją rodzinę do samochodu i wyruszy na upragniony letni wypoczynek. Jak przygotować się do takiego wyjazdu, gdy podróżować będą z nami dzieci? Kierowca powinien pamiętać o stanie technicznym pojazdu, jak i o bezpieczeństwie pasażerów, zwłaszcza tych najmłodszych.
 
 
fot. it. zakupy przez internetPrawie połowa Polaków dokonuje zakupów w sieci – wynika z badań przeprowadzonych przez TNS Polska dla ZBP i KIR S.A. Z każdym rokiem częściej korzystamy z dobrodziejstw Internetu, zatem i częściej robimy zakupy w sieci. Doceniamy niższe ceny, szybką obsługę, ale czy jesteśmy w stanie zadbać o bezpieczeństwo transakcji? Jakie są nasze prawa jako e-konsumentów i jak kupować, aby nie spotkała nas niemiła niespodzianka?
 
 
Strony: [1] [2] [3] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »