kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. @ oszczędzanie_45509803_ James Thew - Fotolia.comPrzyjście dziecka na świat to ogromna radość dla rodziców. Pojawienie się potomka oznacza jednak zwykle mnóstwo wydatków. Jak finansowo przygotować się na pojawienie się dziecka? Expander podpowiada, jak możemy uzyskać lub zaoszczędzić nawet 4000 zł na takich wydatkach.
 
 
Złagodzono wprowadzone w ubiegłym roku zasady otrzymywania becikowego. Jedynym warunkiem otrzymania pieniędzy będzie okazanie przez rodzica zaświadczenia lekarskiego, które potwierdzi co najmniej jedną wizytę ciężarnej u lekarza ginekologa lub położnej.
 
 
© Valua Vitaly - Fotolia.comRządowy i poselski projekt nowelizacji kodeksu pracy przewiduje zmianę zasad przyznawania becikowego i dodatku do zasiłku rodzinnego wypłacanego po urodzeniu dziecka. Według nowych przepisów prawo do wypłaty tych świadczeń miałyby tylko te kobiety, które od 10 tygodnia ciąży do porodu będą pozostawać pod opieką lekarza. Nowe przepisy mają obowiązywać od przyszłego roku - pisze "Gazeta Prawna".
 
 
W większości szpitali w Polsce rejestrowany jest wzrost liczby urodzeń. Demografowie twierdzą, że powodem takiego stanu jest echo demograficzne, czyli kwestia odłożonych narodzin. Według specjalistów na wzrost liczby urodzeń ma również wpływ sezonowość, chociaż demografowie nie wykluczają również wpływu becikowego - donosi "Metropol".
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»