kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© ArVis - Fotolia.comSzukasz swojego pierwszego lokum? Wrzesień to czas, kiedy w największych polskich miastach odbywają się targi mieszkaniowe. To świetna okazja, aby zapoznać się z ofertą deweloperów i „przymierzyć się” do zakupu. Niewielu stać na kupno mieszkania za własne pieniądze. Jak dobrać kredyt mieszkaniowy i zadbać o spłatę takiego zobowiązania?
 
 
© Jakub Jirsák - Fotolia.comAż co piąty Polak nie jest zwolennikiem posiadania konta bankowego – wynika z danych Narodowego Banku Polskiego. Niechęć do tego instrumentu finansowego cechuje w dużej mierze młode osoby. Skąd bierze się nieufność rodaków wobec kont osobistych?
 
 
fot. @ platności elektroniczne_41709089_Sergejs Rahunoks - Fotolia.comPolacy polubili bankowość mobilną. Banki mają już 5 mln aktywnych użytkowników korzystających z usług z poziomu aplikacji zainstalowanej na telefonie komórkowym - wynika z danych PRNews.pl i Bankier.pl.
 
 
© fotum - Fotolia.comNasze dane osobowe są codziennie przetwarzane przez różne instytucje oraz urzędy. To wrażliwe informacje, a ich kradzież może mieć bardzo nieprzyjemne skutki. To właśnie konsekwencje takich sytuacji winny zmusić nas do refleksji nad tym, komu udostępniamy dane osobowe. Expander podpowiada, jak chronić własną tożsamość oraz jakie kroki podjąć, gdy mamy podejrzenie, że ktoś może podszywać się pod nas.
 
 
© Robert Kneschke - Fotolia.comZarządzanie wspólnymi finansami może być bardzo trudnym zadaniem w związku. Pieniądze, a może raczej zobowiązania finansowe, mogą prowadzić do sporów i nieporozumień pomiędzy partnerami. Ponoć na trwałość związku lepiej wpływa kredyt hipoteczny niż małżeństwo. Expander podpowiada, jak zaplanować finanse w związku, aby uniknąc przykrych rozczarowań.
 
 
fot. @ klucze stefanolunardi - Fotolia.comZamierzasz w przyszłym roku kupić swoje własne mieszkanie? Zobacz co nas czeka w 2015 roku na rynku nieruchomości. Oto najważniejsze zmiany, z którymi przyjdzie się mierzyć uczestnikom rynku nieruchomości.
 
 
Zazwyczaj płatności realizowane kartą są znacznie bezpieczniejsze niż te, których dokonujemy przy pomocy przelewu bądź gotówki. Może się jednak zdarzyć, że przy płatnościach kartą zostaniemy oszukani. Wówczas możemy liczyć na pomoc ze strony banku. Jest to możliwe, dzięki usłudze chargeback – pozwala ona odzyskać środki, jeśli nie otrzymaliśmy zamówionego towaru lub gdy rachunek obciążono wyższą kwotą niż wskazywała umowa – podpowiada Expander.
 
 
© goodluz - Fotolia.comRóżnorodność usług bankowych sprawia, że chcemy zwykle dokładniej zapoznać się z ofertą i wybrać dla siebie najkorzystniejszą. Niewielu wie, że wybierając lokatę czy kredyt można negocjować z bankiem, aby indywidualnie dostosować ofertę do naszych potrzeb i możliwości. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego podpowiadają, jak prowadzić rozmowy z bankiem, by uzyskać ofertę „szytą na miarę”.
 
 
Dokonywanie przelewów bankowych jest obecnie możliwe z praktycznie każdego miejsca na świecie przy pomocy komputera czy telefonu. Nic dziwnego, że bardzo polubiliśmy tę szybką, bezpieczną i wygodną formę przekazywania pieniędzy. Czasem jednak zdarza się, że przesłane w ten sposób pieniądze nie trafiają do odbiorców. W bankowych systemach nie znikają one nigdy bez śladu – uspokaja Expander. Co robić, aby uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z zaginionym przelewem?
 
 
Od 2012 roku wejdą w życie zapisy Rekomendacji S, regulujące m.in. zasady wyliczania zdolności kredytowej. W wyniku nowych rozporządzeń, co 5 klient straci zdolność kredytową. Ponadto, ponad 100 tys. Polaków może stanąć przed groźbą wcześniejszej spłaty kredytu lub wniesienia dodatkowych, dużych dopłat zabezpieczających.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»