kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. @ krew_37080508_jarun011 - Fotolia.comCo roku w Polsce na nowotwory umiera około 100 tysięcy osób. Najważniejszym elementem walki z rakiem jest wczesne rozpoznanie choroby. Jakie badania trzeba wykonać, aby sprawdzić swój stan zdrowia?
 
 
fot. @ nadciśnienie_48303175_Africa Studio - Fotolia.com81 procent Polaków przyznało, że wykonuje badania profilaktyczne - wynika z ankiety przeprowadzonej w czasie akcji "Biały weekend" w krakowskim Centrum Handlowym Czyżyny. Najczęściej o badaniach pamiętają osoby powyżej 50. roku życia.
 
 
fot. obwód pasa. foter.comSiedzący tryb życia, niewłaściwa dieta, posiłki jedzone w biegu, a na odstresowanie papierosy i alkohol. To prosta droga do tzw. zespołu metabolicznego, który dotyczy każdego, kto może odnieść powyższy opis do swojego życia. Jak diagnozować ten zespół zagrożeń dla zdrowia? Pomocne w tym mogą być badania trójglicerydów, cholesterolu, glukozy i próby wątrobowe.
 
 
fot. Trzy dni dla zdrowiaPopularyzacja zachowań prozdrowotnych wśród Polaków – to główne cele ogólnopolskiego programu zdrowia społecznego „Trzy dni dla zdrowia”. Pierwsza edycja tej inicjatywy odbędzie się w dniach od 6 do 8 czerwca 2014 roku na terenie placu Niepodległości, w centrum Zakopanego.
 
 
© Nikolai Korzhov - Fotolia.comDolegliwości nietrzymania moczu należą do najbardziej wstydliwych problemów zdrowotnych, z którymi muszą mierzyć się Polki. Ponad połowa z nich uznaje, że najlepszym wsparciem, w sytuacji pojawienia się tego schorzenia, byłoby przekazanie kontaktu do lekarza – wynika z raportu „Między nami kobietami”, który zrealizowano dla marki TENA. To przekonanie kobiet, wskazuje na siłę wymiany doświadczeń dotyczących problemów zdrowotnych. Jak sprawić, by od rozmowy przejść do działania radzą eksperci kampanii „CoreWellness” – wewnętrzna siła”.
 
 
Rak żołądka jest jednym z najczęściej występujących w Polsce nowotworów złośliwych. Nasz kraj znajduje się w pierwszej dziesiątce państw pod względem liczby diagnozowanych przypadków tego schorzenia. Każdego roku w Polsce stwierdza się ponad 5. tys. kolejnych zachorowań na ten nowotwór. Choć statystyki pokazują, że częściej z rakiem żołądka zmagają się mężczyźni, to bez względu na płeć, nie należy unikać badań.
 
 
Rusza pierwsza ogólnopolska akcja miesięcznika "Zwierciadło" - "Piękno w zdrowiu". Kierowana jest do wszystkich, którzy są świadomi konieczności dbania o swoje zdrowie, jak również do tych, którzy tej troski zechcą się nauczyć. Ambasadorką akcji została aktorka Anna Dereszowska.
 
 
1 czerwca ruszyła kampania dla Fundacji Orimari pod hasłem „Kochasz, chronisz, zapobiegasz. Badaj swoje dziecko". Celem akcji jest uświadomienie rodzicom, jak ważne są okresowe, profilaktyczne badania dzieci.
 
 
Katarzyna Herman, znana widzom między innymi z roli Karoliny Waligóry w serialu „Magda M”, będzie propagowała zdrowy tryb życia, zwracając uwagę Polek na konieczność troszczenia się o swoje serce. Została ambasadorką kampanii „Sekrety kobiecych serc”, realizowanej dla marki Flora.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»