kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. @ ciąża_32509911_3dvin - Fotolia.comZdrowie nienarodzonego jeszcze dziecka jest najważniejszą kwestią dla każdej kobiety oczekującej przyjścia na świat potomka. Z każdym rokiem coraz więcej wiemy na temat życia płodowego i dzięki medycynie możemy sprawić, że ciąża będzie czasem bezpiecznym dla matki, jak i dziecka. Możliwe jest bowiem postawienie diagnozy dotyczącej wrodzonych wad rozwojowych w sposób skuteczny. Jakie badania prenatalne trzeba wykonać, aby trafnie ocenić stan zdrowia dziecka? Jakie ryzyko się z nimi wiąże?
 
 
© Andres Rodriguez - Fotolia.comOczekiwanie na pojawienie się na świecie nowego członka rodziny to czas wielkiej radości, ale też okres, w którym kobieta powinna wykazać się odpowiedzialnością i świadomością. W czasie ciąży nie należy zapominać o kalendarzu badań prenatalnych, jak i o zdrowym odżywianiu oraz aktywności fizycznej.
 
 
© RTimages - Fotolia.comTo pytanie zadaje sobie większość rodziców. Wielu z nich chce poznać płeć swojej pociechy jeszcze przed narodzinami. Jednak prognozowanie na podstawie zachcianek przyszłej mamy lub kształtu jej brzuszka powinniśmy traktować jako dobrą zabawę. Jedynym sposobem na to, by dowiedzieć się, czy będziemy mieli córkę czy syna są badania prenatalne.
 
 
© bartoshd - Fotolia.comCodziennie rodzi się w Polsce około dziesięcioro dzieci z wrodzoną wadą serca. Jak szybko możemy wykryć chorobę? Przeprowadzenie jakich badań w okresie ciąży ułatwi nam walkę z chorobą?
 
 
26 maja odbyła się konferencja prasowa, inaugurująca kampanię „Daj szansę swojemu dziecku, nie daj szansy AIDS". Ambasadorem kampanii została Małgorzata Glinka, Siatkarka Roku 2008.
 
 
© Sven Bähren - Fotolia.comChoć ciągle budzą wiele obaw i wątpliwości, jednego nie można im odmówić: badania prenatalne pozwalają ocenić rozwój płodu i wyleczyć niektóre wady jeszcze przed narodzeniem. Czy jednak każda ciężarna powinna im się poddać? Jakie są wskazania do ich przeprowadzenia?
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»