kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. autyzmW ciągu ostatnich 20 lat aż dziesięciokrotnie wzrosła liczba osób, które zmagają się z autyzmem. Organizacja Narodów Zjednoczonych wymienia to zaburzenie wśród najpoważniejszych problemów zdrowotnych naszych czasów, tuż za nowotworami, cukrzycą czy AIDS. Dzięki rozwojowi diagnostyki autyzmu jesteśmy w stanie coraz wcześniej rozpoznawać to zaburzenie.
 
 
© Jaimie Duplass - Fotolia.comZ każdym rokiem liczba diagnozowanych u dzieci przypadków autyzmu rośnie. Świadomość tego problemu jest jednak w dalszym ciągu niewystarczająca. Zapewne także z tego względu część rodziców traktuje takie rozpoznanie jak wyrok. Badania potwierdzają jednak, że odpowiednio wcześnie podjęta terapia umożliwia eliminację wielu objawów autyzmu. Dzieci z tym zaburzeniem mogą uzyskać pomoc już w przedszkolu.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »