kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Argania i czarnuszkaAtopowe Zapalenie Skóry (AZS) jest chorobą przewlekłą i dziedziczną. W okresie zimowym szczególnie dokuczliwie daje o sobie znać – w tym czasie zwykle nasilają się objawy choroby. Dla skóry osoby chorej na AZS to ciężki czas, wymagający odpowiedniego postępowania. Włączenie do diety i pielęgnacji olejów z arganii i czarnuszki może przynieść ulgę cierpiącym na to schorzenie.
 
 
Średnio dwoje na 10 dzieci choruje na atopowe zapalenie skóry. U 20% dzieci pierwsze objawy AZS wystąpią przed 6 miesiącem życia, kiedy dziecko jeszcze nie mówi, nie może się poskarżyć, ale niewątpliwie cierpi, bo zapalnie zmieniona skóra boli, sączy i swędzi.
 
 
fot. DermedDermatolog, który pyta o nasze samopoczucie, psycholog, który interesuje się stanem naszej skóry – kto wie, być może już w niedalekiej przyszłości właśnie tak będą wyglądały konsultacje lekarskie w gabinetach kosmetycznych? Skóra oraz nasze samopoczucie mają ze sobą więcej wspólnego, niż się powszechnie przypuszcza. I choć eksperci na całym świecie od wielu lat zgłębiają tajniki psychodermatologii, to wciąż jeszcze jest to dziedzina nieznana i nie do końca zbadana.
 
 
Zima to trudny czas dla suchej i atopowej skóry - zmiany temperatur i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach nie wpływają korzystnie na jej stan i wygląd. Koniecznością staje się więc używanie odpowiednich kosmetyków.
 
 
Nawet najlżejsze objawy astmy powinny mobilizować do natychmiastowej reakcji - alarmuje stowarzyszenie Pacjentów i Osób Wspierających Chorych na Astmę Ciężką „Odzyskać Oddech". 5 maja przypada Światowy Dzień Astmy.
 
 
W pierwszych miesiącach życia niemowlaka powstaje na jego ciele wiele podrażnień i zaczerwienień. Aż połowa wszystkich dzieci do dwunastego miesiąca życia cierpi na pieluszkowe zapalenie skóry, a każdy niemowlak doświadczył podrażnienia skóry pupy.
 
 
W wyniku znacznego poprawienia standardów higienicznych oraz postępu w rozwoju medycyny, układ immunologiczny człowieka nie jest zajęty walką z wirusami i bakteriami, lecz zaczyna występować przeciwko pyłkom, roztoczom, substancjom chemicznym zawartym w kosmetykach lub środkach piorących. Objawy alergiczne występują już u ponad 30% osób w populacji krajów rozwijających się.
 
 
© dubova - Fotolia.comDobrze byłoby, aby rodzice znali proces rozwoju skóry swojego dziecka, ponieważ jest to bardzo ważne dla wypracowania odpowiednich procedur ochronnych. Na stan skóry naszych pociech wpływają nie tylko kąpiele i zabiegi pielęgnacyjne, ale także rodzaj proszków używanych do prania odzieży, słońce, wilgotność powietrza oraz temperatura otoczenia.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »