kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. @ astma Keith Frith - Fotolia.comOkoło 300 milionów osób na świecie cierpi z powodu astmy – wynika z szacunków Globalnej Inicjatywy na rzecz Zwalczania Astmy (GINA). W naszym kraju ta przewlekła choroba dróg oddechowych dotyka około 4 milionów osób. Astma to najczęstsza choroba przewlekła stwierdzana u najmłodszych Polaków. Świadomość tego schorzenia jest w dalszym ciągu niewystarczająca - Światowy Dzień Astmy to świetna okazja, aby przyjrzeć się nieco bliżej tej chorobie.
 
 
© Ilike - Fotolia.com40 % Polaków cierpi na różne postacie alergii. Aż 9 mln skarży się na alergiczny katar, a ponad 5,5 mln ma objawy astmy – wynika z raportu badawczego „Epidemiologia Chorób Alergicznych w Polsce” (ECAP) prowadzonego przez Zakład Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Z każdym rokiem zwiększa się liczba najmłodszych cierpiących na alergie – katar sienny, egzemę, astmę i inne schodzenia wynikające z zaburzeń pracy systemu immunologicznego. Jak radzić sobie z alergią dziecka?
 
 
fot. GGPierwszy dzień wiosny wiele osób napawa radością. Wreszcie nastaną długo oczekiwane słoneczna pogoda, zieleń, kwiaty. Są jednak osoby, dla których nadejście wiosny oznacza coś zupełnie przeciwnego - kojarzy się im z katarem, bólem głowy, stanem podgorączkowym - jednym słowem z alergią.
 
 
© Kitty - Fotolia.comGlobalne badania przeprowadzone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) wykazały, że bierne palenia zabija co roku 60 tysięcy osób. Jedna trzecia z tej grupy to dzieci, które narażone były w domach na wdychanie dymu papierosowego.
 
 
We współczesnym świecie, w którym powietrze naszpikowane jest szkodliwymi substancjami, a wody są poważnie zanieczyszczone, coraz częściej rodzą się dzieci dotknięte astmą oskrzelową. Mały astmatyk, nawet otoczony troskliwą opieką kochających rodziców nie będzie szczęśliwy, jeśli odbierzemy mu kawałek dzieciństwa. Potrzebuje on rówieśników, wspólnej z nimi zabawy, czy wakacyjnych wyjazdów © tatyana - Fotolia.com bez rodziców.
 
 
Wczesne wykrycie alergii u dziecka oznacza większe szanse na to, że uniknie się poważniejszych dolegliwości w późniejszym wieku. Jednak diagnostyka małych alergików jest niezmiernie trudna. Odpowiednie przygotowanie się do wizyty u lekarza to podstawa.
 
 
W styczniu 2008 roku Komitet Wykonawczy GINA (Global Initiative for Asthma - Światowa Inicjatywa na rzecz Zwalczania Astmy) powołał zespół, który miał opracować standardy leczenia u dzieci chorych na astmę. Owocem pracy zespołu jest „Międzynarodowa strategia diagnostyki i leczenia astmy u dzieci poniżej 5 roku życia".
 
 
Pod koniec listopada światowe serwisy informacyjne poinformowały, iż David Beckham choruje na astmę. Zdjęcia słynnego piłkarza z inhalatorem zadziwiły wielu jego fanów, przyzwyczajonych do wysokiej formy jednego z najwybitniejszych współczesnych piłkarzy.
 
 
Nawet najlżejsze objawy astmy powinny mobilizować do natychmiastowej reakcji - alarmuje stowarzyszenie Pacjentów i Osób Wspierających Chorych na Astmę Ciężką „Odzyskać Oddech". 5 maja przypada Światowy Dzień Astmy.
 
 
Częste pobyty w szpitalu, brak perspektyw zawodowych, setki czy nawet tysiące złotych wydawanych miesięcznie na leczenie, ciągłe poczucie zagrożenia życia, depresja - tak niejednokrotnie wygląda życie osób chorych na ciężką astmę alergiczną. Dla wielu z nich nie ma nadziei na normalne życie. Dlaczego?
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»