kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Aparat stały na zębyLeczenie ortodontyczne zwykle odkładamy na później, co często wynika z naszej niewiedzy na ten temat. Na czym polega proces prostowania zębów? Jakie aparaty ortodontyczne są najskuteczniejsze i jak wygląda sam proces leczenia?
 
 
fot. aparat ortodontycznyNa podjęcie decyzji o leczeniu ortodontycznym nigdy nie jest za późno. Jeśli już zdecydujemy na aparat ortodontyczny, który ma pozwolić nam pozbyć się wady zgryzu, chcielibyśmy go nosić jak najkrócej. Jest to możliwe, jeśli będziemy stosować się do kilku prostych zasad.
 
 
fot. aparatKrzywe zęby nie dodają nam uroku i sprawiają, że niechętnie się uśmiechamy. Zdaniem stomatologów zły zgryz ma wpływ na wygląd całej naszej twarzy. Wielu zastanawia się, skąd biorą się np. worki pod oczami. Okazuje się, że u prawie 80 procent pacjentów konsekwencją nieleczone wady zgryzu były podkrążone oczy.
 
 
fot. aparatNiegdyś był powodem do śmiechu wśród szkolnych rówieśników, dziś staje się modny. Aparaty ortodontyczne, bo o nich mowa, dostosowane są do wieku, noszą je chętnie nie tylko dzieci i nastolatki, ale też ich rodzice. Pomimo wzrostu świadomości dotyczącej aparatów ortodontycznych, w dalszym ciągu pojawia się wiele fałszywych opinii na ich temat. Popularne mity obala lek. stom. Agnieszka Pogorzelska-Mlynarczyk z Centrum Stomatologicznego ENEL-MED.
 
 
fot. aparatNiegdyś prostowanie zębów było przykrą koniecznością teraz stało się bardzo popularne. Można stwierdzić, że zapanowała moda na aparaty ortodontyczne. Co ciekawe, w krajach azjatyckich cieszą się popularnością ... fałszywe aparaty ortodontyczne. To pokazuje, że piękny uśmiech stał się symbolem statusu społecznego. Czy taka moda może być szkodliwa? Czy aparat stomatologiczny stał się gadżetem?
 
 
fot. aparat orto.fotoliaPatrząc na uśmiechy niektórych młodych ludzi czy osób publicznych, można by stwierdzić, że zapanowała prawdziwa moda na aparaty ortodontyczne. Prostowanie zębów, będące niegdyś przykrą koniecznością, stało się obecnie bardzo popularne. Źródłem różnorodnych nowinek ortodontycznych dla osób, które są zdecydowane na poprawianie stanu uzębienia stał się obecnie Internet.
 
 
© sima - Fotolia.comKiedyś był unikaną przez młodzież koniecznością. Teraz aparat ortodontyczny stał się modny? Można tak stwierdzić patrząc na uśmiechy niektórych młodych ludzi czy osób publicznych. Czy o noszeniu aparatu na zębach decyduje aspekt zdrowotny czy też jest to zwykła fanaberia? Najważniejsze prawdy dotyczące prostowania zębów odsłania stomatolog, ortodonta dr Iwona Gnach-Olejniczak.
 
 
fot. CandeoUsunięcie stałego aparatu ortodontycznego sprawia nam zwykle wiele radości. Wydaje nam się, że ten zabieg kończy cały proces leczenia uzębienia. Okazuje się jednak, że po usunięciu aparatu następuje etap retencji, który ma ogromny wpływ na końcowy rezultat korekcji wady zgryzu. Jak zatem utrwalić efekt leczenia i cieszyć się pięknym uśmiechem?
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»