kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. @ smutek Dominique VERNIER - Fotolia.comGdy u kobiety pojawiają się problemy z kontrolą emocji czy cerą, zwykle głównym podejrzanym jest układ hormonalny i jego funkcjonowanie. Kuracja hormonalna może się okazać antidotum na te dolegliwości. O tym, w jaki sposób antykoncepcja hormonalna wpływa na zachowanie i wygląd kobiet, opowiada ekspert programu „Zdrowa ONA” dr Jarosław Kaczyński, ginekolog.
 
 
© auremar - Fotolia.comOkres dojrzewania to dla relacji matki z córką trudny czas. Nastolatka oczekuje respektowania własnej prywatności i przestaje się zwierzać swojej mamie. Tylko szczere rozmowy i sytuacje mogą poprawić relacje obu stron. Jednym z tematów – testów zaufania - może być rozmowa z nastolatką na temat antykoncepcji.
 
 
© Artem Furman - Fotolia.comJak wybrać metodę antykoncepcji, która odpowiada moim potrzebom? - to pytanie, które stawia sobie wiele kobiet. Panie, które szukają dla siebie metody zapobiegania ciąży nie muszą decydować się tylko na tabletki antykoncepcyjne czy prezerwatywy. Z pomocą przychodzi nowoczesna antykoncepcja.
 
 
©  Liaurinko - Fotolia.comTylko około 40 procent Polek zabezpieczna się przed niechcianą ciążą. 12 procent pań sięga po tabletki hormonalne, 20 procent stosuje stosunek przerywany, a około 30-40 procent używa prezerwatyw - wynika ze statystyk. Na rynku tymczasem dostępnych jest wiele różnorodnych metod antykoncepcyjnych, które pozwalają na świadome planowanie rodziny. Jak wybrać metodę zapobiegania ciąży, która odpowiada naszym potrzebom?
 
 
© anne-laure boveron - Fotolia.comAntykoncepcja hormonalna jest uważana za jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży, nic zatem dziwnego, że dzień wielu kobiet zaczyna się lub kończy przyjęciem tabletki antykoncepcyjnej. Czasem jednak ta metoda zawodzi. Dlaczego tak się dzieje? Warto zdać sobie sprawę z tego, że część substancji aktywnych zawartych w różnego rodzaju preparatach, które w jakimś okresie zaczynamy stosować, np. z powodu przeziębienia, może osłabić działanie tabletki antykoncepcyjnej.
 
 
© Svetlana Fedoseeva - Fotolia.comWiele młodych matek zastanawia się nad momentem rozpoczęcia współżycia po urodzeniu dziecka, czy nad odpowiednim sposobem antykoncepcji. Wokół zagadnień związanych z seksem i antykoncepcją po porodzie i w okresie karmienia piersią narosło sporo mitów. Obalają je eksperci programu „Zdrowa Ona” – prof. Romuald Dębski, ginekolog i prof. Zbigniew Lew-Starowicz, seksuolog.
 
 
© konradbak - Fotolia.comWśród ssaków wiernych jest jedynie 3 procent gatunków. Czy ludzie mieszczą się wśród tego niewielkiego odsetka monogamistów? Spośród 1154 społeczności zbadanych przez antropologów, aż 980 jest poligamicznych. Są przecież pary, które potrafią dochować sobie wierności. Czy można zapewnić sobie monogamiczny związek na całe życie?
 
 
© goodluz - Fotolia.comPierwsza wizyta u ginekologa to dla nastolatki z pewnością duże przeżycie i spory stres. Nic dziwnego, że dziewczyny boją się tej chwili. Zdarza się też, że matki nakłaniają nastolatki do wizyty u ginekologa, aby ingerować w metody antykoncepcji własnych córek. O jakie kwestie pytają nastolatki w trakcie takiej wizyty?
 
 
© auremar - Fotolia.comNadchodzące wakacje to ważny moment, aby porozmawiać z nastolatkiem o seksie. Atmosfera wypoczynku, relaksu, zmiany otoczenia sprzyja miłości, zakochaniu się, a w przypadku młodzieży również inicjacji seksualnej. Rozmowa rodzica z nastolatkiem na temat współżycia i antykoncepcji wydaje się konieczna, jeżeli spojrzeć na źródła wiedzy o seksie młodych ludzi. Młodzież bowiem w tej materii polega na informacjach z Internetu lub od rówieśników. Jak przygotować się do tej niewątpliwie trudnej rozmowy?
 
 
© MORO - Fotolia.comZaskoczymy cię - nie będzie to tekst o żadnych technikach miłosnych, o żadnych pozycjach seksualnych, ani o wyrafinowanych pocałunkach. Udane życie seksualne zależy od kilku kluczowych elementów, a niektórych z nich możesz nawet nie łączyć z seksem.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»