kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. objawy anoreksji i bulimiiZ każdym rokiem przybywa dzieci, u których rozpoznaje się zaburzenia odżywiania - anoreksję czy bulimię. Wielu rodziców nie ma świadomości, że ich pociecha postanawia się odchudzać, ulegając presji wywieranej przez środki masowego przekazu, które utożsamiają atrakcyjność ze szczupłym ciałem. Jakie pierwsze objawy zaburzeń odżywiania powinny zaniepokoić rodzica, podpowiada mgr Monika Ciszek-Skwierczyska, koordynator programu leczenia zaburzeń odżywiania w centrum La Fuente w Szczyrku.
 
 
fot. flickr_com_autor_Mary_LockTo podstępna choroba o podłożu psychicznym, która najczęściej objawia się silną obawą przed przyrostem masy ciała, która prowadzi do unikania posiłków. Osoby cierpiące na anoreksję psychiczną, bo o niej mowa, postrzegają siebie jako dużo grubsze, czują wstręt do własnego ciała i zmagają się z zaniżonym poczuciem własnej wartości.
 
 
© Piotr Marcinski - Fotolia.comZaburzenia odżywiania, a zwłaszcza anorexia nervosa (jadłowstręt psychiczny) są poważnym problemem społecznym – z każdym rokiem dotykają coraz większej liczby młodych kobiet. Okazuje się, że za zachorowanie na tę bardzo poważną chorobę w dużym stopniu odpowiadają czynniki genetyczne.
 
 
Christina Ricci przez wiele lat nie akceptowała swojego ciała.
 
 
Penélope Cruz fot. Monolith PlusPenélope Cruz chciałaby zamknąć wszystkie czasopisma, które zachęcają nastolatki do odchudzania. Aktorka, która w przeszłości walczyła z niską samooceną, jest zbulwersowana działalnością prasy kierowanej do młodych czytelników.
 
 
Według badań Pentora, co trzeci Polak powyżej 15 lat poważnie zastanawia się nad wyjazdem do pracy w Europie Zachodniej. Szacuje się, że od wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej, w celach zarobkowych za granicę wyjechało blisko 2 mln. rodaków.
 
 
© jo - Fotolia.comGrupa ekspertów w sprawach mody i zdrowia The Model Health Inquiry orzekła, że należy zakazać 16 - letnim (i młodszym) dziewczętom brania udziału w pokazach mody. Ma to uchronić je przed zaburzeniami odżywiania i wykorzystywaniem seksualnym.
 
 
© Piotr Marcinski - Fotolia.comBadania przeprowadzone przez naukowców z uniwersytetu w Minnesocie wykazy, iż dziewczęta czytające artykuły na temat urody i diet bardziej angażują się w dbanie o siebie. Jest to bardzo niepokojące, ponieważ chcąc wyglądać atrakcyjnie szkodzą swojemu zdrowiu.
 
 
Już niedługo na rynku pojawią się ubrania z kolekcji byłej „Spicetki” Victorii Beckham. Znana z zamiłowania do mody piosenkarka i świeżo upieczona projektantka postawiła jednak jeden warunek: nie będą mogły ich prezentować zbyt chude modelki. Granicą ma być amerykański rozmiar „zero” czyli europejskie 32.
 
 
Jak podaje "Gazeta Olsztyńska" coraz więcej gimnazjalistek trafia do szpitala psychiatrycznego w Olsztynie z powodu anoreksji. Lekarze przyznają, że młode pacjentki coraz częściej mają problemy z nadwagą lub niedowagą. I chociaż medycy nie są w stanie ocenić skali zjawiska, podkreślają, że można mówić o znacznym wzroście liczby nastolatek cierpiących z powodu anoreksji.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»