kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

fot. Weekendowy alkoholizmSą młode, wykształcone i niezamężne. Po alkohol, który je relaksuje i pociesza sięgają w weekend - to dla nich czas zapomnienia i odreagowania codziennych stresów, frustracji i samotności. Z danych WHO wynika, że w Polsce alkoholu nadużywa 2,4 procent pań. Z jakich powodów młode i wykształcone kobiety stają się weekendowymi alkoholiczkami?
 
 
fot. @ alkoholizm_29943022_Valeriy - Fotolia.comManagerowie wysokiego szczebla żyją pod presją, w stresie, rywalizują ze sobą, doświadczają ciągłego braku czasu. Niestety ich samotność sprzyja powstawaniu uzależnień. Przyjmuje się, że managerowie wyższego szczebla mogą stanowić nawet 50 procent wszystkich uzależnionych od alkoholu.
 
 
fot. www.osrodekpolana.plJeśli chcesz naprawdę pomóc alkoholikowi, to musisz zrozumieć jedną naprawdę ważną rzecz, że w tym momencie to Ty masz problem, a nie on. Oczywiście mówimy tu o subiektywnym poczuciu, że problem istnieje. Ty czujesz wyraźnie, jak bardzo picie komplikuje całe wasze życie, podczas gdy on może mieć tylko mgliste przeczucie że coś się wymyka spod kontroli.
 
 
Daniel Radcliffe fot. Warner Bros. PolandDaniel Radcliffe był uzależniony od alkoholu. 21-letni aktor, który przed dekadą zdobył międzynarodową popularność dzięki głównej roli w serii o Harrym Potterze, przez długi czas ukrywał swój problem.
 
 
Lindsay Lohan fot. UIPLindsay Lohan została zwolniona z więzienia. Artystka spędziła za kratkami 13 dni z 90 zasądzonych. Gwiazda opuściła mury Century Regional Detention Center w Lynwood 2 sierpnia o 1:35 czasu lokalnego.
 
 
Lindsay Lohan fot. Forum FilmLindsay Lohan rozpoczęła odsiadywanie wyroku. Gwiazda została zabrana do zakładu karnego w Lynwood w Kalifornii, gdzie dotarła po 10.00 rano czasu lokalnego. Zgodnie z postanowieniem sądu, za kratkami powinna spędzić 90 dni, wyjdzie jednak prawdopodobnie już po 23.
 
 
Lindsay Lohan fot. CinePixLindsay Lohan postanowiła udać się na odwyk, zanim pójdzie do więzienia. Aktorka ciągle liczy, że uda jej się dzięki temu uniknąć kary.
 
 
Lindsay Lohan zamierza odwołać się od wyroku sądowego, zgodnie z którym spędzi 90 dni w więzieniu. Aktorka nie ma jednak nadziei na zmianę sentencji, a jedynie na odroczenie.
 
 
Dziewiątego września w ramach obchodów Światowego Dnia FAS w Lędzinach odbędzie się konferencja „FASD jako wyzwanie dla rodziny, profesjonalistów, społeczeństwa" - Lędziny 2009.
 
 
fot. Ciąża bez alkoholuJuż wkrótce rusza ogólnopolska kampania edukacyjna pod hasłem „Ciąża bez alkoholu”. Jej głównym organizatorem jest Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA), która od lat podejmuje działania edukacyjne dotyczące negatywnego wpływu alkoholu na rozwijający się płód. Badania przeprowadzone w Polsce pokazują, że co trzecia kobieta w wieku 18-40 lat piła alkohol w czasie ciąży. Planowana kampania ma na celu przede wszystkim zmniejszenie tej liczby.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»