kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Marzia Giacobbe - Fotolia.comTo co zdrowe nie zawsze jest smaczne, zaś to co nam szkodzi często też najbardziej nam smakuje. Niestety nie wszystko jest dla nas wskazane. Takie produkty jak sól, słodycze, alkohol lub tłuszcze nasycone muszą pójść w odstawke, a to wszystko dla naszego zdrowia.
 
 
© liubomirt - Fotolia.comPrzed nami karnawał, czas zabaw i spotkań towarzyskich. Na większość tego typu imprez pojawia się alkohol, wprawdzie pity w niewielkich ilościach może sprzyjać zdrowiu, jednak przedawkowany może popsuć najlepszą nawet zabawę.
 
 
© WoGi - Fotolia.comWszyscy doskonale wiemy, że spożywanie dużych ilości alkoholu przez kobietę ciężarną może być bardzo niebezpieczne dla płodu. Alkohol we krwi matki może doprowadzić do fizycznych deformacji płodu oraz późniejszego niedorozwoju umysłowego. Są to objawy tak zwanego zespołu alkoholizmu płodowego. Jednakże lekarze często zezwalają swym ciężarnym pacjentkom na wypicie kieliszka czerwonego wina od czasu do czasu. Czy słusznie?
 
 
fot. @ wino_46448111_stokkete - Fotolia.comW czasie świątecznych spotkań, rodzinnego biesiadowania próbujemy różnych potraw i napojów. Są one częścią tradycji, która wyznacza świąteczne menu. W Polsce często na stołach pojawia się wódka, a co serwują mieszkańcy innych krajów?
 
 
fot. Weekendowy alkoholizmSą młode, wykształcone i niezamężne. Po alkohol, który je relaksuje i pociesza sięgają w weekend - to dla nich czas zapomnienia i odreagowania codziennych stresów, frustracji i samotności. Z danych WHO wynika, że w Polsce alkoholu nadużywa 2,4 procent pań. Z jakich powodów młode i wykształcone kobiety stają się weekendowymi alkoholiczkami?
 
 
fot. @ alkoholizm_29943022_Valeriy - Fotolia.comManagerowie wysokiego szczebla żyją pod presją, w stresie, rywalizują ze sobą, doświadczają ciągłego braku czasu. Niestety ich samotność sprzyja powstawaniu uzależnień. Przyjmuje się, że managerowie wyższego szczebla mogą stanowić nawet 50 procent wszystkich uzależnionych od alkoholu.
 
 
©  Kenishirotie - Fotolia.comOsoby cierpiące na bezsenność szukają różnych metod, które pozwolą uniknąć męczącego ich problemu. W powszechnym przekonaniu, alkohol wypity w niewielkich ilościach może być środkiem nasennym. Tymczasem okazuje się, że to nieskuteczna metoda walki z bezsennością – choć alkohol ułatwia zaśnięcie, to jednak spłyca i skraca nasz sen.
 
 
Daniel Radcliffe doszedł do wniosku, że życie na trzeźwo jest o wiele prostsze i przyjemniejsze.
 
 
fot. Pracownia Psychoedukacji i TerapiiOrganizacje i osoby prywatne z ponad 20 krajów Europy wzywają do umieszczenia na napojach alkoholowych informacji ostrzegających kobiety przed piciem w czasie ciąży. W najbliższych dniach 15 tysięcy kartek pocztowych ilustrujących postulat wprowadzenia oznakowań z ostrzeżeniami dotrze do krajowych i europejskich ministerstw zdrowia, parlamentarzystów i opinii publicznej w całej Europie.
 
 
fot. FrenchByte/ sxc.huZmiana środowiska to priorytet numer jeden na wakacyjnej liście postanowień. Najpopularniejsze miejsca spędzania urlopu to komfortowe ośrodki, gdzie wczasowicze mogą się odprężyć i zapomnieć o problemach. Szwedzki bufet, popołudniowe drzemki oraz sączenie piwa i drinków nad basenem to częsty sposób na rozluźnienie. Tymczasem wiele osób po powrocie z wakacji uskarża się na obniżone samopoczucie, senność i objawy stresu. Czy zatem słodkie lenistwo popłaca?
 
 
Strony: [1] [2] [3] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»