kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. @ rozwód_35822404_zimmytws-Fotolia.comKiedy ludzie decydują się na rozwód, często wydaje im się, że proces sądowy to jedynie formalność. Często jednak okazuje się, że w tych chwilach rodzą się z wielką siłą negatywne emocje. Jak przejść przez trudną często batalię rozwodową?
 
 
fot. @ pieniądze xl1984 - Fotolia.comDo końca 2015 roku gminy musiały dopisać wszystkich dłużników alimentacyjnych do biur informacji gospodarczej. Z danych przekazanych do Krajowego Rejestru Długów wynika, że 266 548 dłużników zalega swoim dzieciom ponad 8,2 miliarda złotych.
 
 
fot. @ prawo_42782947_senk - Fotolia.com.jpgOd miesiąca obowiązują nowe przepisy dotyczące postępowania egzekucyjnego związanego z zaległymi alimentami. Wprowadzone uproszczenie procedur ma pomóc w skuteczniejszym ściąganiu należności. W Polsce tylko co siódma egzekucja alimentacyjna jest skuteczna.
 
 
© I.M.Redesiuk - Fotolia.comObowiązek alimentacyjny ciąży na zobowiązanym do momentu usamodzielnienia się dziecka, stosownie do swoich uzdolnień, predyspozycji oraz kwalifikacji zawodowych. Jeżeli sąd już raz zasądził kwotę alimentów, nie oznacza, że ta ma pozostać niezmienna. Kiedy dochodzi do zmiany sytuacji życiowej rodziców i potrzeb małoletniego dziecka, może to stanowić podstawę do zwiększenia comiesięcznej stawki. Od sposobu udokumentowania i argumentacji roszczeń zależy jednak decyzja sądu.
 
 
Młodzi mężczyźni uważają, że partnerka nie musi się zabezpieczać podczas pierwszego stosunku, bo dziewictwo chroni ją przed niechcianą ciążą - takie mity na temat życia seksualnego pojawiły się w wywiadach przeprowadzonych z młodocianymi ojcami zrealizowanych przez Centrum Badania Opinii Społecznej w ramach Kampanii na Rzecz Świadomego Rodzicielstwa „Kiedy 1+1=3".
 
 
Dziś wchodzi w życie ustawa ponownie powołująca do życia zlikwidowany 4 lata temu Fundusz Alimentacyjny. Według zawartych w niej zapisów kwota wypłacana rodzicom uprawnionym do pobierania świadczenia alimentacyjnego będzie zgodna z wyrokiem sądu, ale nie może być wyższa niż 500 złotych na każde dziecko.
 
 
Coraz częściej osoby, które mają problemy ze ściągnięciem alimentów od byłych współmałżonków zwracają się o pomoc do prywatnych detektywów. Z ich usług najczęściej korzystają ci, których byli współmałżonkowie uciekli za granicę przed płaceniem alimentów - pisze "Życie Warszawy".
 
 
© whitelook - Fotolia.comUrzędnicy chcą odebrać ponad tysiąc praw jazdy za unikanie płacenia alimentów. Dłużnicy odzyskają te dokumenty tylko wtedy, gdy spłacą zobowiązania wobec opiekuna dziecka. Gminy zapowiadają, że to dopiero początek walki z alimentacyjnymi dłużnikami - podaje "Życie Warszawy".
 
 
Według doniesień "Metra" rząd zamierza przywrócić Fundusz Alimentacyjny, który chce wprowadzić kosztem becikowego. Fundusz ma zastąpić działającą od 2005 roku zaliczkę alimentacyjną. Ponadto posłowie Prawa i Sprawiedliwości wypowiadają prawdziwą wojnę osobom, które nie płacą alimentów.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»