kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. wapteka.plPolacy coraz częściej sięgają po kosmetyki do pielęgnacji skóry, które są dostępne jedynie w aptekach. Dermokosmetyki, bo o nich mowa, to grupa produktów, które są niewiele droższe niż kosmetyki drogeryjne, ale za to o wiele bogatsze w różnorodne składniki odżywcze. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o dermokosmetykach?
 
 
© Kati Molin - Fotolia.comSkóra dziecka, zwłaszcza w pierwszych latach życia jest bardzo delikatna. Zaczerwienienie, podrażnienie, wysypka, która pojawia się na skórze małego dziecka może być następstwem stosowania nieodpowiednich kosmetyków i detergentów. Jak uniknąć problemów skórnych u małych dzieci? Właśnie wystartowała kampania edukacyjna „3 lata pod ochroną”, której celem jest edukacja rodziców w zakresie zapobiegania podrażnieniem i chorobom skóry.
 
 
fot. JELP badania bilansoweW pierwszym roku życia dziecka sprawdzanie jego stanu zdrowia i rozwoju jest bardzo ważne. Tymczasem tylko co czwarte dziecko przechodzi konieczne badania bilansowe w podstawowej opiece zdrowotnej – wynika z danych Narodowego Funduszu Zdrowia. Profilaktyka tego typu jest bardzo istotna m.in. ze względu na występowanie alergii u dzieci.
 
 
© Bullysoft - Fotolia.comWraz z dietą dostarczamy organizmowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania witamin, minerałów, tłuszczy, soli mineralnych itp. Jednym z podstawowych składników pożywienia powinny być niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT).
 
 
© K.-U. Häßler - Fotolia.comPotencjalne korzyści płynące z obfitującej w kwasy tłuszczowe omega - 3 i omega - 6 diety matki podczas ciąży i karmienia piersią od lat poddawane są badaniom, jest jednak coraz więcej dowodów na to, że kwasy te mają kluczowe znaczenie zarówno dla zdrowia matki, jak i rozwoju dziecka.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »