kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Problemy skórneTrądzik, zmiany alergiczne, przetłuszczająca się lub przesuszająca się skóra – to zaledwie kilka problemów, z którymi musi się codziennie zmagać spora część kobiet. Oznacza to, że skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji i złagodzenia dolegliwości. Co robić, aby twarz, pomimo problemów skórnych, wyglądała pięknie i zdrowo?
 
 
fot. Ulia Koltyrina - Fotolia.comŚwieci słońce i lato w pełni, więc wszyscy z radością udają się na plażę, aby wykorzystać ciepłe dni dla zregenerowania sił i nabrania energii. Wszyscy doskonale wiemy, jak należy się chronić przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, że należy stosować odpowiednie kremy z filtrami UV. Niektóre osoby jednak pomimo wszystkich środków zapobiegawczych nie mogą w pełni cieszyć się latem, gdyż mają uczulenie na słońce.
 
 
fot. Higiena intymna alergiczkiUczulenia w okolicach intymnych to problem wielu kobiet. Prawie 50 procent kobiet ma dodatni wynik alergicznych testów skórnych na powszechnie występujące alergeny. Nawet jeśli nie odczuwamy objawów alergii, to nigdy nie możemy mieć pewności czy się nie pojawią. Lepiej zatem profilaktycznie ograniczać kontakt z najczęstszymi alergenami.
 
 
fot. Nietolerancja laktozyNawet 25 procent Polaków może cierpieć na nietolerancję laktozy. Jeżeli zmagamy się z dolegliwościami trawiennymi po spożyciu nabiału, zwykle zmieniamy dietę i rezygnujemy całkowicie z mleka i jego przetworów. To niestety może skutkować groźnymi dla organizmu niedoborami wapnia. Jak uchronić się przed tym problemem?
 
 
fot. HolleNietolerancja mleka krowiego u dziecka może objawiać się wieloma różnorodnymi przypadłościami, takimi jak bóle brzucha, kolka, refluks żołądkowo-jelitowy, problemy skórne czy brak przyrostu masy ciała. Według statystyk problemy z tolerancją mleka krowiego mogą dotyczyć około 5 procent maluchów. Dzięki szybkiej diagnozie i odpowiednio dopasowanej diecie można złagodzić objawy, a nawet całkowicie wyeliminować chorobę.
 
 
fot. chłopiec_katarOkoło 15 procent dzieci cierpi z powodu nawracających infekcji, które zwykle dotyczą górnych dróg oddechowych. Jakie są przyczyny tego typu problemów zdrowotnych maluchów? Jak powinna wyglądać diagnoza w przypadku nawracających infekcji?
 
 
fot. alergie krzyżoweWiosna i lato to trudny czas dla osób uczulonych na pyłki roślin. Okazuje się jednak, że pyłki to nie jedyne „niespodzianki”, które o tej porze roku trapią alergików. Latem silniej mogą się ujawniać alergie krzyżowe – u osób uczulonych na pyłki może występować reakcja alergiczna na niektóre pokarmy.
 
 
fot. @ astma Keith Frith - Fotolia.comOkoło 300 milionów osób na świecie cierpi z powodu astmy – wynika z szacunków Globalnej Inicjatywy na rzecz Zwalczania Astmy (GINA). W naszym kraju ta przewlekła choroba dróg oddechowych dotyka około 4 milionów osób. Astma to najczęstsza choroba przewlekła stwierdzana u najmłodszych Polaków. Świadomość tego schorzenia jest w dalszym ciągu niewystarczająca - Światowy Dzień Astmy to świetna okazja, aby przyjrzeć się nieco bliżej tej chorobie.
 
 
fot. dziecko. NUKBycie rodzicem zmienia cały nasz dotychczasowy porządek – uważniej przyglądamy się otoczeniu i staramy się wszystko oceniać przez pryzmat małego człowieka w naszym domu. Ważne, aby nasze mieszkanie było czyste i bezpieczne. Sięgamy wtedy po różnorodne preparaty dedykowane dla dzieci. Czy korzystanie z nich to moda czy wyraz zdrowego rozsądku?
 
 
fot. alergiaTwoje dziecko ma suchą, swędzącą skórę, miewa wysypki? Każda z nas zastanawia się nad przyczyną takiego stanu. Przyczyn może być wiele – do zaburzeń gospodarki hormonalnej, reakcji na zmianę otoczenia, czy nowy proszek do prania. Warto też przyjrzeć się bliżej kosmetykom, których używa nasze dziecko. W ich składzie mogą znajdować się substancje powodujące alergie.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»