kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© apops - Fotolia.comWzrasta bierność zawodowa kobiet. Świadczenia związane z opieką nad dzieckiem w połączeniu z planowaną podwyżką zasiłku dla bezrobotnych mogą nasilić odpływ kobiet z rynku pracy. Problem mogą odczuć pracodawcy, którzy będą poszukiwali pracowników sezonowych. Bierność zawodowa kobiet to jednak wyzwanie dla całej gospodarki. Osoby, które nie pracują ponad dwa lata, trudno z powrotem zaktywizować.
 
 
Irene Rosenfeld fot. Kraft FoodsOpublikowano coroczny ranking magazynu Fortune najbardziej wpływowych amerykańskich kobiet biznesu. Pierwsze miejsce w rankingu zajęła Irene Rosenfeld z Kraft Foods.
 
 
Co czwarta Polka obawia się zwolnienia z pracy z powodu zajścia w ciążę. Jakie są największe problemy pracujących matek? Co pracodawcy powinni zrobić, aby poprawić warunki zatrudnienia kobiet w ciąży? Jakich udogodnień oczekują matki w pracy? Powyższe kwestie były poruszone podczas debaty zorganizowanej przez Fundację Świętego Mikołaja. W czasie imprezy rozstrzygnięta została również II edycja konkursu na firmę przyjazną mamom - Mama w pracy.
 
 
Spotkania kobiet sukcesu, właścicielek firm, kobiet piastujących stanowiska dyrektorskie i menedżerskie odbędą się w ośmiu miastach Polski. Tegorocznym tematem są „Pasje w życiu i biznesie”. Pierwsza konferencja już 12 września w Starym Browarze w Poznaniu.
 
 
Prawo do pracy jest jednym z podstawowych praw człowieka, zagwarantowanym w niemal wszystkich konstytucjach na świecie. Historia pokazuje, że kobiety nie zawsze mogły w pełni z owego prawa korzystać, ale wraz z rozwojem społecznym i działalnością ruchów feministycznych sytuacja na szczęście zaczęła się zmieniać.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»