kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© apops - Fotolia.comWzrasta bierność zawodowa kobiet. Świadczenia związane z opieką nad dzieckiem w połączeniu z planowaną podwyżką zasiłku dla bezrobotnych mogą nasilić odpływ kobiet z rynku pracy. Problem mogą odczuć pracodawcy, którzy będą poszukiwali pracowników sezonowych. Bierność zawodowa kobiet to jednak wyzwanie dla całej gospodarki. Osoby, które nie pracują ponad dwa lata, trudno z powrotem zaktywizować.
 
 
Irene Rosenfeld fot. Kraft FoodsOpublikowano coroczny ranking magazynu Fortune najbardziej wpływowych amerykańskich kobiet biznesu. Pierwsze miejsce w rankingu zajęła Irene Rosenfeld z Kraft Foods.
 
 
Co czwarta Polka obawia się zwolnienia z pracy z powodu zajścia w ciążę. Jakie są największe problemy pracujących matek? Co pracodawcy powinni zrobić, aby poprawić warunki zatrudnienia kobiet w ciąży? Jakich udogodnień oczekują matki w pracy? Powyższe kwestie były poruszone podczas debaty zorganizowanej przez Fundację Świętego Mikołaja. W czasie imprezy rozstrzygnięta została również II edycja konkursu na firmę przyjazną mamom - Mama w pracy.
 
 
Spotkania kobiet sukcesu, właścicielek firm, kobiet piastujących stanowiska dyrektorskie i menedżerskie odbędą się w ośmiu miastach Polski. Tegorocznym tematem są „Pasje w życiu i biznesie”. Pierwsza konferencja już 12 września w Starym Browarze w Poznaniu.
 
 
Prawo do pracy jest jednym z podstawowych praw człowieka, zagwarantowanym w niemal wszystkich konstytucjach na świecie. Historia pokazuje, że kobiety nie zawsze mogły w pełni z owego prawa korzystać, ale wraz z rozwojem społecznym i działalnością ruchów feministycznych sytuacja na szczęście zaczęła się zmieniać.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »