kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Brad Pitt i Angelina Jolie fot. Monolith FilmsAngelina Jolie i Brad Pitt chcą adoptować kolejne dziecko.
 
 
© auremar - Fotolia.comTo chyba jedna z najtrudniejszych rozmów, jakie można przeprowadzić z drugim człowiekiem. Jak przekazać dziecku, że zostało adoptowane, by nie wywołać w nim szoku? Rozmowa ta jest konieczna - każdy człowiek powinien poznać prawdę o swoim pochodzeniu. Ukrywanie adopcji przed dzieckiem może mieć katastrofalne skutki w przyszłości.
 
 
Angelina Jolie fot. UIPBrad Pitt i Angelina Jolie chcą adoptować kolejne dziecko. W internecie pojawiły się plotki, iż Brad Pitt i Angelina Jolie planują kolejną adopcję.
 
 
Eva Longoria fot. Gold Circle FilmsEva Longoria tak bardzo chce założy rodzinę, że postanowiła adoptować. Aktorka wraz z mężem Tonym Parkerem jeszcze nie ma dzieci, ale niedawno wyznała, że chciałaby się dochować dużej gromadki.
 
 
Fundacja Świętego Mikołaja wspólnie z Instytutem Badawczym MillwardBrown SMG/KRC na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej zbadała, na jakie bariery napotykają osoby, które chcą zostać rodzicami zastępczymi.
 
 
Rodzicielstwo zastępcze jest najlepszą formą opieki nad dziećmi osieroconymi, głównie ze względu na warunki wychowawcze, które umożliwiają optymalny rozwój i uczą funkcjonowania w prawdziwej rodzinie. Niestety, ta forma opieki rozwija się bardzo powoli.
 
 
Rok 2009 został ogłoszony przez polski Sejm Rokiem Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji Fundacja Świętego Mikołaja opracowała raport na temat sytuacji dzieci osieroconych, rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka.
 
 
Najwyższa Izba Kontroli alarmuje: w Polsce spada liczba rodzin zastępczych. Z raportu przeprowadzonego przez NIK wynika, że planowane przez rząd wygaszanie domów dziecka nie będzie możliwe, jeżeli nie powstaną nowe rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka.
 
 
W Polsce każdego roku w wyniku interwencji 11.600 dzieci jest zabieranych z domów. Najczęstsze przyczyny takich decyzji to: przemoc, problemy z alkoholem i narkotykami oraz choroby psychiczne rodziców.
 
 
Wyniki badań przeprowadzonych przez Instytut Badawczy MillwardBrown SMG/KRC alarmują, że tylko 41% Polaków wspiera osierocone dzieci. Fundacja Świętego Mikołaja pragnie zachęcić wszystkich do pomocy najbardziej potrzebującym w ramach kampanii Roku Rodzicielstwa Zastępczego.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»