kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Wanda Nowicka laureatką Nagrody Uniwersytetu na Wygnaniu
Wanda Nowicka – polska działaczka ruchów kobiecych i praw człowieka - otrzymała od nowojorskiego Uniwersytetu New School Nagrodę Uniwersytetu na Wygnaniu (University-In-Exile Award). Została ona ustanowiona w celu uhonorowania osób i instytucji wspierających rozwój demokracji i praw człowieka.
 
 
Połowa dorosłych Polaków akceptuje prawo kobiety do podejmowania decyzji o przerwaniu ciąży, czyli zgadza się ze stwierdzeniem, że kobieta – jeśli tak zdecyduje – powinna mieć prawo do aborcji w pierwszych tygodniach ciąży. Odmawia jej takiego prawa dwie piąte ankietowanych (40%). To wyniki najnowszego badania CBOS.
 
 
fot. ckk7 maja w Warszawie odbędzie się spotkanie poświęcone „Czarnej księdze kobiet”. Poprowadzi je Agnieszka Graff. Organizatorami są Fundacja Feminoteka i Wydawnictwo W.A.B.
 
 
W poniedziałek, 26 marca, Partia Kobiet Manueli Gretkowskiej wysłała list otwarty do prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego.
 
 
© Nicu MIRCEA - Fotolia.comW związku z szeroko dyskutowanym w ostatnim czasie tematem aborcji w Polsce, przypominamy najważniejsze fakty dotyczące tego problemu.
 
 
Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał, że Polska naruszyła prawo do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego Alicji Tysiąc, której lekarz odmówił aborcji pomimo poważnego schorzenia wzroku. Kobieta otrzyma 25 tysięcy euro odszkodowania oraz zwrot 14 tysięcy euro za wydatki związane z procesem.
 
 
Pierwsza dama spotkała się w Pałacu Prezydenckim z dziennikarkami. Na zakończenie panie przyjęły podpisany również przez Marię Kaczyńską apel do posłanek i posłów, aby nie zmieniali dotyczącego godności człowieka artykułu 30 Konstytucji.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»