kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Wanda Nowicka laureatką Nagrody Uniwersytetu na Wygnaniu
Wanda Nowicka – polska działaczka ruchów kobiecych i praw człowieka - otrzymała od nowojorskiego Uniwersytetu New School Nagrodę Uniwersytetu na Wygnaniu (University-In-Exile Award). Została ona ustanowiona w celu uhonorowania osób i instytucji wspierających rozwój demokracji i praw człowieka.
 
 
Połowa dorosłych Polaków akceptuje prawo kobiety do podejmowania decyzji o przerwaniu ciąży, czyli zgadza się ze stwierdzeniem, że kobieta – jeśli tak zdecyduje – powinna mieć prawo do aborcji w pierwszych tygodniach ciąży. Odmawia jej takiego prawa dwie piąte ankietowanych (40%). To wyniki najnowszego badania CBOS.
 
 
fot. ckk7 maja w Warszawie odbędzie się spotkanie poświęcone „Czarnej księdze kobiet”. Poprowadzi je Agnieszka Graff. Organizatorami są Fundacja Feminoteka i Wydawnictwo W.A.B.
 
 
W poniedziałek, 26 marca, Partia Kobiet Manueli Gretkowskiej wysłała list otwarty do prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego.
 
 
© Nicu MIRCEA - Fotolia.comW związku z szeroko dyskutowanym w ostatnim czasie tematem aborcji w Polsce, przypominamy najważniejsze fakty dotyczące tego problemu.
 
 
Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał, że Polska naruszyła prawo do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego Alicji Tysiąc, której lekarz odmówił aborcji pomimo poważnego schorzenia wzroku. Kobieta otrzyma 25 tysięcy euro odszkodowania oraz zwrot 14 tysięcy euro za wydatki związane z procesem.
 
 
Pierwsza dama spotkała się w Pałacu Prezydenckim z dziennikarkami. Na zakończenie panie przyjęły podpisany również przez Marię Kaczyńską apel do posłanek i posłów, aby nie zmieniali dotyczącego godności człowieka artykułu 30 Konstytucji.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »