kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Wysokość świadczenia w okresie od listopada do grudnia br. będzie zwiększona o 100 zł. Rozporządzenie wpisuje się w ramy programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne.
 
 
Nianie opiekujące się dziećmi do lat 3 mogą spokojniej myśleć o swojej emeryturze. Od 1 października państwo opłaci składki na ubezpieczenia społeczne za opiekunki, które otrzymują pensję nieprzekraczającą minimalnego wynagrodzenia.
 
 
W I półroczu 2010 r. ZUS cofnął lub zawiesił wypłatę świadczeń chorobowych na kwotę ponad 76 mln zł. To efekt prowadzonej systematycznie kontroli zwolnień lekarskich. Lekarze orzecznicy ZUS przeprowadzili w tym czasie 154,1 tys. badań. Co dziesiąty przebadany uznany został za zdolnego do pracy.
 
 
16 lutego Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak zwrócił się do Przewodniczącego Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sławomira Piechoty przekazując swoje stanowisko w związku z planowanymi pracami Komisji nad poselskim projektem ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych i umorzeniu składek emerytalno - rentowych.
 
 
Wraz z początkiem nowego roku weszły w życie zmienione przepisy Kodeksu pracy w części dotyczącej urlopu macierzyńskiego, urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego oraz regulacje o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.
 
 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych w pierwszym półroczu 2008 r. obniżył lub cofnął wypłaty świadczeń z ubezpieczenia chorobowego na łączną kwotę 38,3 mln zł. To rezultat kontroli prawidłowości orzekania o czasowej niezdolności do pracy oraz wykorzystania zwolnień lekarskich.
 
 
ZUS nie przelał składek za urlopy macierzyńskie i wychowawcze w latach 1999- 2001. Może to oznaczać niższą emeryturę dla wielu tysięcy kobiet - pisze „Gazeta Wyborcza”. ZUS tłumaczy – to nieprawda.
 
 
31 stycznia 2008 r. ZUS przeprowadzi kolejne losowanie przydziału członków otwartych funduszy emerytalnych (OFE). Kto nie chce być wylosowany, powinien jak najszybciej sam wybrać swój fundusz.
 
 
Konfederacja Pracodawców Polskich chce, by kobiety pracowały dłużej
Obecnie mężczyźni przechodzą na emeryturę w wieku 65 lat, zaś kobiety pięć lat wcześniej. Według Rzecznika Praw Obywatelskich, wiek emerytalny powinien być dla obu płci jednakowy. Konfederacja Pracodawców Polskich uważa inaczej.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»