kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. wigilia.pracaCo czwarty Polak, w ramach świątecznego prezentu od swojego szefa, chciałby w Wigilię trochę krócej pracować – wynika z badania ankietowanego przeprowadzonego przez serwis Praca.pl. Wigilia nie jest ustawowo wolnym dniem od pracy, dlatego wielu z nas będzie pracować tego dnia, jak w każdy inny dzień.
 
 
© Vitalez - Fotolia.comJak wyglądają Święta Bożego Narodzenia z perspektywy dorosłych? Te przedstawiane w mediach są bajkowe, radosne, spędzane w rodzinnym gronie. Trudno zaprzeczyć, że takie nie są, ale do świąt trzeba się odpowiednio przygotować. Zakupy, godziny spędzone w kuchni, sprzątanie domu i wreszcie kupowanie prezentów. Jak przeżyć święta i nie oszaleć?
 
 
fot. Gatta BodyWearWigilia to jedna z tych uroczystości, podczas której chcemy wyglądać i czuć się wyjątkowo. Mimo świątecznej gorączki i bieganiny, warto znaleźć chwilę i zastanowić się nad odpowiednią kreacją – żeby jej brak nie zestresował nas tuż przed świętami. Oto kilka propozycji, które idealnie nadają się na tę okazję i sprawią, że ich właścicielka poczuje się pięknie i kobieco, a przy tym wygodnie.
 
 
fot. homebook.plBoże Narodzenie to najbardziej tradycyjne i rodzinne święta w roku. Świąteczny stół jest centrum wydarzeń - to miejsce spotkań, wspólnego spędzania czasu i próbowania wspaniałych potraw. Jak zaplanować świąteczną aranżację stołu, która podkreśli wyjątkowość tych świąt, a przy tym pozwoli wprowadzić do domu niepowtarzalną atmosferę podpowiada Anna Poprawska, projektantka wnętrz z portalu Homebook.pl.
 
 
fot. świąteczne potrawyŚwięta Bożego Narodzenia są bez wątpienia czasem poświęconym rodzinie. Zasiadamy wówczas do stołu i delektujemy się pysznymi, przygotowanymi specjalnie na tę okazję potrawami. Dla wielu odchudzających się to jednak czas trudny, wymagający wielu wyrzeczeń. Wcale nie musi tak być. Okazuje się, że świąteczne potrawy mogą wspomagać proces zrzucania zbędnych kilogramów. Pod jednym warunkiem - nie możemy się objadać ponad miarę. Jak korzystać z dobrodziejstwa bożonardodzeniowych potraw radzi Lidia Szeworska, psychodietetyk, psycholog zdrowia.
 
 
fot. KikkomanPrzedświątecznej gorączce ulega niemal każdy. Począwszy od szaleńczej od sklepu do sklepu pogoni za prezentami, generalnym odkurzeniu mieszkania a kończąc na jego wystroju oraz przygotowywaniu wigilijnych potraw. Te ostatnie, pieczołowicie przygotowywane i przekazywane z dziada pradziada, choć w tym przypadku wypadałoby powiedzieć z babci prababci, mogą przysporzyć nie lada problemu osobom, które po raz pierwszy będą organizowały Wigilię w swoim domowym zaciszu.
 
 
Pierwsza gwiazdka, bajeczna kolorowa choinka, stół nakryty białym obrusem, a na nim tradycyjne świąteczne potrawy. Barszcz czerwony z uszkami, karp na różne sposoby, kutia i świąteczny makowiec to prawdziwa uczta dla łasuchów. Boże Narodzenie to najpiękniejsze i najbardziej rodzinne święta.
 
 
©  lacabetyar - Fotolia.comŚwięta to czas odpoczynku, miłej atmosfery i okazja do spotkań z rodziną. Jednak zanim usiądziemy wygodnie w fotelu i postawimy przed sobą talerz zapełniony wigilijnymi przysmakami czeka na szereg wyzwań tj. kupno prezentów, porządki i przygotowanie świątecznej kolacji. Jak temu wszystkiemu sprostać bez pośpiechu i zbędnego stresu?
 
 
fot. ggackiW Wigilię 24 grudnia zgodnie z tradycją zasiądziemy w rodzinnym gronie, aby skosztować 12 pieczołowicie przygotowanych potraw. Dla wielu osób, szczególnie dla tych na diecie, świąteczna kolacja to dylemat. Czy potrawy nie są zbyt kaloryczne? Co mogę zjeść, a czego nie? Czy nie przytyję jedząc dodatkową porcję pierogów?
 
 
© Vitalez - Fotolia.comZima nieodzownie kojarzy się z prószącym śniegiem, pachnącą choinką, prezentami oraz zapachem ciasta i pomarańczy. To świąteczne tradycje, o których warto pamiętać. Ekspert Akademii Misia Haribo radzi, jak poprzez wspólne świętowanie poszerzać wiedzę najmłodszych o kulturze.
 
 
Strony: [1] [2] [3] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»