kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© stefanolunardi - Fotolia.comAż 60% Polek w drugiej fazie cyklu staje się bardziej nerwowa i rozdrażniona – pokazuje badanie przeprowadzone w ramach kampanii „Jestem kobietą. Znam siebie”, którego inicjatorem jest Aqua-Femin. Eksperci kampanii – ginekolog i psycholog podpowiadają jak poradzić sobie z pojawiającymi się w tym okresie dolegliwościami i obalają stereotypy związane z PMS (premenstrual syndrome).
 
 
fot. Cederroth PolskaRaz w miesiącu mniej więcej 7-10 dni przed miesiączką w organizmie kobiety rozpoczyna się walka hormonów. Zjawisko to nazywa się PMS (Premenstrual Syndrom) i obejmuje szereg dolegliwość fizycznych takich jak bóle brzucha i piersi oraz psychicznych m.in. gwałtowne zmiany nastrojów czy trudną do opanowania płaczliwość.
 
 
fot. Lady-CompJeżeli wyjątkowo drażni cię partner i miewasz katastroficzne wizje dotyczące końca waszego związku – zanim wybuchnie awantura, sprawdź czy to nie nadchodząca miesiączka odpowiada za twoją drażliwość. Kobietą rządzą hormony – to powszechne przekonanie wcale nie jest dalekie od prawdy. Nasze zmienne nastroje, płaczliwość, promienna cera, a nawet zapach – zależne są od kobiecego cyklu. Dlaczego jednego dnia czujemy się piękne, a innego – z trwogą mijamy lustro? W jaki sposób cykl menstruacyjny wpływa na nasze samopoczucie?
 
 
fot. Lady-CompMiesiączka się spóźnia, a ciebie nadzwyczaj mocno bolą piersi? Jesteś wyjątkowo rozdrażniona? Pierwsze objawy ciąży bardzo łatwo pomylić z objawami napięcia przedmiesiączkowego. Dlatego niezależnie od tego czy starasz się o dziecko, czy unikasz poczęcia, zanim wpadniesz w panikę bądź euforię, gdy spoźnia ci się okres – przeczytaj ten tekst.
 
 
Czy czujesz, że twój brzuch jest rozciągnięty, odczuwasz dyskomfort, a nawet ból pleców? Wiele osób doświadcza tego niemiłego uczucia od czasu do czasu, ale dla niektórych może być to problem znacznie poważniejszy.
 
 
Mam ochotę nie wstawać z łóżka. Naciągnąć ciepłą kołdrę na głowę i nie wystawić nosa na świat aż do wiosny. Czujesz się podobnie? Apatyczna, zniechęcona, rozdrażniona. Bez obaw. Nie jesteś sama. Można temu zapobiec.
 
 
© delmo07 - Fotolia.comBadania kliniczne wykazały antydepresyjne działanie szafranu. To nowe odkrycie w medycynie, otwierające pole dla preparatów będących alternatywą wobec powszechnie stosowanego dziurawca. Szafran zwiększa stężenie serotoniny i dopaminy w ośrodkowym układzie nerwowym, przez co poprawia nastrój i zwiększa poczucie szczęścia.
 
 
Kobiety przez cały rok borykają się z problemami związanymi z miesiączkowaniem, a wakacje to ten czas w roku, kiedy z różnych przyczyn mogą się one nasilać. Słońce, zmiany żywieniowe, alkohol to czynniki, które podczas menstruacji mogą dodatkowo uprzykrzyć nam wypoczynek.
 
 
© Bullysoft - Fotolia.comWraz z dietą dostarczamy organizmowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania witamin, minerałów, tłuszczy, soli mineralnych itp. Jednym z podstawowych składników pożywienia powinny być niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT).
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»