kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© stefanolunardi - Fotolia.comAż 60% Polek w drugiej fazie cyklu staje się bardziej nerwowa i rozdrażniona – pokazuje badanie przeprowadzone w ramach kampanii „Jestem kobietą. Znam siebie”, którego inicjatorem jest Aqua-Femin. Eksperci kampanii – ginekolog i psycholog podpowiadają jak poradzić sobie z pojawiającymi się w tym okresie dolegliwościami i obalają stereotypy związane z PMS (premenstrual syndrome).
 
 
fot. Cederroth PolskaRaz w miesiącu mniej więcej 7-10 dni przed miesiączką w organizmie kobiety rozpoczyna się walka hormonów. Zjawisko to nazywa się PMS (Premenstrual Syndrom) i obejmuje szereg dolegliwość fizycznych takich jak bóle brzucha i piersi oraz psychicznych m.in. gwałtowne zmiany nastrojów czy trudną do opanowania płaczliwość.
 
 
fot. Lady-CompJeżeli wyjątkowo drażni cię partner i miewasz katastroficzne wizje dotyczące końca waszego związku – zanim wybuchnie awantura, sprawdź czy to nie nadchodząca miesiączka odpowiada za twoją drażliwość. Kobietą rządzą hormony – to powszechne przekonanie wcale nie jest dalekie od prawdy. Nasze zmienne nastroje, płaczliwość, promienna cera, a nawet zapach – zależne są od kobiecego cyklu. Dlaczego jednego dnia czujemy się piękne, a innego – z trwogą mijamy lustro? W jaki sposób cykl menstruacyjny wpływa na nasze samopoczucie?
 
 
fot. Lady-CompMiesiączka się spóźnia, a ciebie nadzwyczaj mocno bolą piersi? Jesteś wyjątkowo rozdrażniona? Pierwsze objawy ciąży bardzo łatwo pomylić z objawami napięcia przedmiesiączkowego. Dlatego niezależnie od tego czy starasz się o dziecko, czy unikasz poczęcia, zanim wpadniesz w panikę bądź euforię, gdy spoźnia ci się okres – przeczytaj ten tekst.
 
 
Czy czujesz, że twój brzuch jest rozciągnięty, odczuwasz dyskomfort, a nawet ból pleców? Wiele osób doświadcza tego niemiłego uczucia od czasu do czasu, ale dla niektórych może być to problem znacznie poważniejszy.
 
 
Mam ochotę nie wstawać z łóżka. Naciągnąć ciepłą kołdrę na głowę i nie wystawić nosa na świat aż do wiosny. Czujesz się podobnie? Apatyczna, zniechęcona, rozdrażniona. Bez obaw. Nie jesteś sama. Można temu zapobiec.
 
 
© delmo07 - Fotolia.comBadania kliniczne wykazały antydepresyjne działanie szafranu. To nowe odkrycie w medycynie, otwierające pole dla preparatów będących alternatywą wobec powszechnie stosowanego dziurawca. Szafran zwiększa stężenie serotoniny i dopaminy w ośrodkowym układzie nerwowym, przez co poprawia nastrój i zwiększa poczucie szczęścia.
 
 
Kobiety przez cały rok borykają się z problemami związanymi z miesiączkowaniem, a wakacje to ten czas w roku, kiedy z różnych przyczyn mogą się one nasilać. Słońce, zmiany żywieniowe, alkohol to czynniki, które podczas menstruacji mogą dodatkowo uprzykrzyć nam wypoczynek.
 
 
© Bullysoft - Fotolia.comWraz z dietą dostarczamy organizmowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania witamin, minerałów, tłuszczy, soli mineralnych itp. Jednym z podstawowych składników pożywienia powinny być niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT).
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »