kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. mikolaj.org.plW Polsce funkcjonuje około 100 domów samotnej matki. Ponad połowa przebywających w nich kobiet to ofiary przemocy fizycznej lub psychicznej. Trafiają tam usiłując w ten sposób uratować siebie i dzieci przed domowym terrorem. Fundacja Świętego Mikołaja, chcąc pomóc mieszkankom domów samotnej matki, już od 2005 roku organizuje projekt „Uśmiechnij się mamo".
 
 
Fundacja Świętego Mikołaja wspólnie z Instytutem Badawczym MillwardBrown SMG/KRC na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej zbadała, na jakie bariery napotykają osoby, które chcą zostać rodzicami zastępczymi.
 
 
Rok 2009 został ogłoszony przez polski Sejm Rokiem Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji Fundacja Świętego Mikołaja opracowała raport na temat sytuacji dzieci osieroconych, rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka.
 
 
fot. Fundacja Świętego MikołajaFundacja Świętego Mikołaja już po raz czwarty rozpoczyna ogólnopolską kampanię promocyjną na rzecz rodzinnych domów dziecka – „Grunt to rodzina”. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na Fundusz Edukacyjny dla dzieci z rodzinnych domów dziecka. „Grunt to rodzina” jak zawsze oficjalnie rusza na dzień przed świętem patrona Fundacji - Świętego Mikołaja. Podczas poprzednich kampanii Fundacja zebrała w sumie ponad 634 tys. złotych.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »