kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. mikolaj.org.plW Polsce funkcjonuje około 100 domów samotnej matki. Ponad połowa przebywających w nich kobiet to ofiary przemocy fizycznej lub psychicznej. Trafiają tam usiłując w ten sposób uratować siebie i dzieci przed domowym terrorem. Fundacja Świętego Mikołaja, chcąc pomóc mieszkankom domów samotnej matki, już od 2005 roku organizuje projekt „Uśmiechnij się mamo".
 
 
Fundacja Świętego Mikołaja wspólnie z Instytutem Badawczym MillwardBrown SMG/KRC na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej zbadała, na jakie bariery napotykają osoby, które chcą zostać rodzicami zastępczymi.
 
 
Rok 2009 został ogłoszony przez polski Sejm Rokiem Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji Fundacja Świętego Mikołaja opracowała raport na temat sytuacji dzieci osieroconych, rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka.
 
 
fot. Fundacja Świętego MikołajaFundacja Świętego Mikołaja już po raz czwarty rozpoczyna ogólnopolską kampanię promocyjną na rzecz rodzinnych domów dziecka – „Grunt to rodzina”. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na Fundusz Edukacyjny dla dzieci z rodzinnych domów dziecka. „Grunt to rodzina” jak zawsze oficjalnie rusza na dzień przed świętem patrona Fundacji - Świętego Mikołaja. Podczas poprzednich kampanii Fundacja zebrała w sumie ponad 634 tys. złotych.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»