kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© tomas24 - Fotolia.comMiędzynarodowy Dzień Kobiet, niegdyś obchodzony hucznie, dziś ogranicza się raczej do symbolicznego kwiatka i standardowych życzeń. Aktualnie najchętniej świętują go dzieci, przygotowując dla swych mam kolorowe laurki. Centralne obchody Dnia Kobiet formalnie zniesione zostały w 1993 roku przez ówczesną premier, Hannę Suchocką.
 
 
© Andriy Petrenko - Fotolia.comZa czasów PRL - obowiązkowy goździk, dziś - pretekst do dyskusji o równouprawnieniu i różnicach między płciami. Trzeba przyznać, że Dzień Kobiet kojarzy się wielu z minionym ustrojem, kiedy to był raczej narzędziem propagandowym niż wyrazem szacunku dla kobiet. Z biegiem czasu zmieniło się postrzeganie święta pań, ale wręczanie i otrzymywanie kwiatów nadal jest centralnym punktem jego obchodów. Nierozłącznym elementem współczesnego celebrowania tego dnia są refleksje dotyczące różnic między kobietami i mężczyznami.
 
 
© konradbak - Fotolia.comPierwsze wiosenne promienie słońca i setki tulipanów sprzedawanych na ulicach - to znak, że zbliża się 8 marca. W Dzień Kobiet pozwól sobie na odrobinę modowego szaleństwa i przyjemności.
 
 
fot. Med PoloniaÓsmy marca to doskonały pretekst, aby przypomnieć kobietom o tym, jak istotna jest profilaktyka. Tym bardziej, że niektóre szpitale i przychodnie w sposób szczególny dostosowują swoje oferty badań do indywidualnych potrzeb pacjentek.
 
 
Z pewnością nie łatwo jest być kobietą. Połączenie wielu ról społecznych, które musi wypełnić współczesna matka, żona, córka sprawia, że bycie kobietą to często zajęcie pełnione na kilku etatach. Historia dowiodła, że kobiety na przestrzeni lat potrafiły skutecznie walczyć o siebie a przykład brytyjskich sufrażystek pokazał, że determinacja i hart ducha umożliwiły im zdobycie praw wyborczych w 1918 r.
 
 
fot. JanpolCo podarować ukochanej na Dzień Kobiet? Najlepiej coś zrobionego przez siebie, co wymagało trochę wysiłku i inwencji. Zrezygnować z ogranych pomysłów i zaserwować śniadanie do łóżka!
 
 
Polki lubią inwestować w siebie i twierdzą, że dobrze zarządzają swoimi finansami. Ponad połowa badanych kobiet woli inwestować w rozwój osobisty niż w dobra materialne, 84% uważa, że potrafi zarządzać swoimi finansami, a prawie 80% czuje się bezpiecznie wtedy, kiedy kontroluje wydatki. W związku z Dniem Kobiet wszystkie Polki, które chcą rozwijać swoją przedsiębiorczość i marzą o założeniu własnej firmy, mogą skorzystać z bezpłatnego szkolenia na temat biznesplanu.
 
 
fot. Siedlisko Morena/Kostrzewa PRJak mawiała Elizabeth Taylor "Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak, wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń." - i jak się z nią nie zgodzić? Rola kobiety w dzisiejszym świecie jest bardzo trudna i wymaga ogromnego wysiłku. Bycie idealną żoną i matką w połączeniu ze wzorowym pracownikiem to wyzwanie, któremu może sprostać jedynie kobieta.
 
 
fot. magiaszafy.plZawsze, gdy zbliża się 8 marca, z nutką nostalgii wspominamy czasy, kiedy kobiety z okazji swojego święta obdarowywane były gałązkami goździków i nylonowymi rajstopami. Czasy jednak się zmieniły - dziś wiemy, że każda z nas jest w pewnym sensie "przodowniczką pracy" - doskonałą gospodynią, wspaniałą matką, aktywną bizneswoman.
 
 
8 marca to taki dzień w roku, w którym kobiety mogą poczuć się wyjątkowo. Powinny być noszone na rękach i chodzić po dywanie usłanym czerwonymi różami, ale...zejdźmy na ziemię. Pewnie tylko niektóre spotka ten zaszczyt. Bez wątpienia jest to jednak NASZ dzień, który trzeba szczególnie uczcić.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»