kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© auremar - Fotolia.comTo szczególne i najważniejsze zarazem święto dla każdej mamy. Nic dziwnego, że większość z nas chce poświęcić czas na spotkanie z mamą w dniu jej święta. Potwierdzają to badania - aż 95 procent ankietowanych obchodzi ten dzień ze swoją mamą i chętnie podaruje jej z tej okazji prezent - wynika z sondy przeprowadzonej przez serwis PrezentMarzen.com.
 
 
©  Syda Productions - Fotolia.comJuż za kilka dni Dzień Matki. Warto w tym szczególnym dniu zrezygnować z wręczania kwiatów czy czekoladek i obdarować mamę czymś oryginalnym, co na zawsze pozostanie w jej pamięci. Jeżeli chcemy, aby nasze rodzicielki poczuły się docenione i kochane wybierzmy nietypową niespodziankę. Oto kilka propozycji nieszablonowych prezentów dla mam.
 
 
fot. billbirdHistoria święta Matki sięga czasów najdawniejszych - obchodzono je już w starożytnej Grecji. W Polsce istnieje od 1923 roku. To dzień, w którym poza wręczeniem kwiatów mamie, warto poświęcić chwilę na refleksję. Dzień Matki kojarzony jest zwykle z młodymi mamami, a przecież są mamy w różnym wieku.
 
 
„Matka Pracująca" to stanowisko zawiera w sobie co najmniej 2 etaty. Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim nie jest łatwy. Z sondy, przeprowadzonej przez portal Pracuj.pl wynikam że aż 77% ankietowanych przyznało, że matki mają utrudniony powrót do pracy.
 
 
- Współczesna mama jest energiczna. Zna swoją wartość i realizuje się w wielu życiowych rolach - mówi dr Małgorzata Goroszkiewicz - Hassan z Działu Informacji Naukowej Europlant PhytoPharm, ekspert programu „Fitoterapia - uznana gałąź współczesnej medycyny". - Pomimo tego, że nie zawsze znajduje czas na relaks, stara się prowadzić zdrowy tryb życia, być blisko natury i czerpać z niej siłę oraz witalność. Aby utrzymać wysoką sprawność, może stosować preparaty z korzenia żeń-szenia, które przyjmowane systematycznie, zwiększają zdolność pokonywania wysiłku fizycznego i psychicznego.
 
 
Wspólne malowanie Kolorowego Domu Mamy to główna atrakcja trzeciej edycji Kolorowych Emocji. Ogólnopolski projekt społeczny organizowany 26 maja przez firmę Baumit odbędzie się w tym roku w Bydgoszczy, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Warszawie Szczecinie i we Wrocławiu.
 
 
Firma Global Training Centre pod patronatem Europejskiego Roku Równych Szans dla Wszystkich przygotowała Warszawski Dzień Matki. Już 26 maja w Zamku Ujazdowskim w Warszawie odbędzie się happening na rzecz aktywizacji zawodowej kobiet oraz Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »