kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© auremar - Fotolia.comTo szczególne i najważniejsze zarazem święto dla każdej mamy. Nic dziwnego, że większość z nas chce poświęcić czas na spotkanie z mamą w dniu jej święta. Potwierdzają to badania - aż 95 procent ankietowanych obchodzi ten dzień ze swoją mamą i chętnie podaruje jej z tej okazji prezent - wynika z sondy przeprowadzonej przez serwis PrezentMarzen.com.
 
 
©  Syda Productions - Fotolia.comJuż za kilka dni Dzień Matki. Warto w tym szczególnym dniu zrezygnować z wręczania kwiatów czy czekoladek i obdarować mamę czymś oryginalnym, co na zawsze pozostanie w jej pamięci. Jeżeli chcemy, aby nasze rodzicielki poczuły się docenione i kochane wybierzmy nietypową niespodziankę. Oto kilka propozycji nieszablonowych prezentów dla mam.
 
 
fot. billbirdHistoria święta Matki sięga czasów najdawniejszych - obchodzono je już w starożytnej Grecji. W Polsce istnieje od 1923 roku. To dzień, w którym poza wręczeniem kwiatów mamie, warto poświęcić chwilę na refleksję. Dzień Matki kojarzony jest zwykle z młodymi mamami, a przecież są mamy w różnym wieku.
 
 
„Matka Pracująca" to stanowisko zawiera w sobie co najmniej 2 etaty. Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim nie jest łatwy. Z sondy, przeprowadzonej przez portal Pracuj.pl wynikam że aż 77% ankietowanych przyznało, że matki mają utrudniony powrót do pracy.
 
 
- Współczesna mama jest energiczna. Zna swoją wartość i realizuje się w wielu życiowych rolach - mówi dr Małgorzata Goroszkiewicz - Hassan z Działu Informacji Naukowej Europlant PhytoPharm, ekspert programu „Fitoterapia - uznana gałąź współczesnej medycyny". - Pomimo tego, że nie zawsze znajduje czas na relaks, stara się prowadzić zdrowy tryb życia, być blisko natury i czerpać z niej siłę oraz witalność. Aby utrzymać wysoką sprawność, może stosować preparaty z korzenia żeń-szenia, które przyjmowane systematycznie, zwiększają zdolność pokonywania wysiłku fizycznego i psychicznego.
 
 
Wspólne malowanie Kolorowego Domu Mamy to główna atrakcja trzeciej edycji Kolorowych Emocji. Ogólnopolski projekt społeczny organizowany 26 maja przez firmę Baumit odbędzie się w tym roku w Bydgoszczy, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Warszawie Szczecinie i we Wrocławiu.
 
 
Firma Global Training Centre pod patronatem Europejskiego Roku Równych Szans dla Wszystkich przygotowała Warszawski Dzień Matki. Już 26 maja w Zamku Ujazdowskim w Warszawie odbędzie się happening na rzecz aktywizacji zawodowej kobiet oraz Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»