kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Egzotyka wciąż zyskuje na wartości. Jeszcze nie tak dawno nasi rodacy lecąc na urlop np. do Brazylii musieli liczyć się z wydatkiem rzędu 8-10 tys. zł na osobę. Dziś jest to ponad 4 razy mniej. Dlaczego? Odpowiedź wydaje się prosta.
 
 
fot. SwatchZgodnie z chińskimi przekonaniami sięgającymi czasów Buddy każdy rok jest nierozerwalnie powiązany z jednym z dwunastu zwierząt - bawołem, psem, królikiem, koniem itd. Chińczycy wierzą, że ludzie urodzeni w danym roku przyjmują jedną z cech zwierzęcia patrona. Rok Bawołu powinien przynieść dobrobyt. Pomyślności nie zapewni jednak samo szczęście, a wytężona, wytrwała i uczciwa praca.<p style="text-align: justify" class="MsoNormal">
 
 
© photoinsel - Fotolia.comKontrola wyrobów włókienniczych (m.in. bielizny osobistej, ręczników oraz tkanin) przeprowadzona przez Inspekcję Handlową na zlecenie UOKiK wykazała szereg uchybień. Najczęstsze z nich to: niewłaściwe oznakowanie, sprzeczne informacje dotyczące składu i konserwacji, brak danych dotyczących producenta i importera. Dotyczą one blisko 40% przebadanych produktów. Najgorzej wypadły produkty pochodzące z Chin, Indonezji, Indii, Wietnamu, Korei, Turcji, Tajwanu oraz Tajlandii – aż co drugi przebadany wzbudził wątpliwości Inspekcji Handlowej.
 
 
© TheFinalMiracle - Fotolia.comNa fali popularności filmów rodem z Bollywood także w naszych mieszkaniach cora częściej zaczynają pojawiać się orientalne akcenty. Urządzenie wnętrza we wschodnim stylu nie jest ani specjalnie trudne, ani kosztowne. Liczy się głównie – jak to zwykle bywa – dobry pomysł i inwencja.
 
 
Zhang Yin zaczynała biznes przed 20 laty z równowartością 3 tys. dolarów w kieszeni. Teraz jej majątek wyceniony został na 3,4 mld dolarów - donosi "Życie Warszawy".
 
 
Chiny. Najludniejszy kraj świata, szczycący się szybkim rozwojem gospodarczym, wzrostem stopy życiowej obywateli i ogólną atmosferą „ogólnej szczęśliwości”. Ten sielankowy obraz psują nieco doniesienia zachodnich agencji informacyjnych, które pokazują światu zupełnie inne Chiny: kraj autorytarny, rządzony przez nieznoszącą jakichkolwiek form sprzeciwu Komunistyczną Partię Chin. Chińska konstytucja zawiera wprawdzie przepisy chroniące podstawowe prawa obywateli, ale w praktyce są one często ignorowane.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »