kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Na podstawie przeprowadzonej analizy potrzeb Polska Akcja Humanitarna zdecydowała o otwarciu stałej misji w Garowe - stolicy stanu Puntland w Somalii. Już od początku października zainicjowane zostaną długofalowe projekty mające na celu ustabilizowanie sytuacji żywnościowej w regionie poprzez zapewnienie w pierwszej kolejności dostępu do bezpiecznych źródeł wody.
 
 
Każdego roku dochodzi do kryzysów humanitarnych. Obecnie jesteśmy świadkami największej od 60 lat klęski głodu w Afryce Wschodniej. Z tego powodu Polska Akcja Humanitarna zdecydowała poświęcić nadchodzący Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej mieszkańcom Rogu Afryki dotkniętym głodem.
 
 
Ponad 12 milionów ludzi z Somalii, Kenii, Etiopii i Dżibuti walczy o przetrwanie w związku z największą w historii stulecia klęską żywnościową. W regionie brakuje dwóch podstawowych dla przeżycia dóbr: żywności i wody.
 
 
fot. Every NatureKiedy w 1968 roku Yves Saint Laurent stworzył linię damskich kostiumów inspirowanych mundurem afrykańskich myśliwych, świat mody nie wiedział jeszcze, że trend safari na dobre się w nim zakorzeni. Jest obecny na każdym wybiegu, w każdej kolekcji, każdego roku. Mimo surowych kolorów i prostych fasonów to niezastąpiona letnia elegancja, idealna do pracy i na wakacje.
 
 
Tchibo, wspierając międzynarodowy projekt „Cotton made in Africa", wprowadzi do sprzedaży w swoich sklepach i stoiskach wyjątkowe ubrania. Ich zakup przyczynia się do rozwoju rolnictwa w Afryce.
 
 
Robiąca błyskotliwą karierę w świecie mody Małgorzata Bela jest pierwszą polską modelką, której zdjęcia zostaną zamieszczone w przyszłorocznej edycji kalendarza Pirelli. Sesja zdjęciowa z udziałem Polki i sześciu innych modelek odbyła się w maju tego roku w Afryce.
 
 
fot. H&MModa rozwija się równolegle z technologią, która stwarza nowe możliwości produkcji materiałów z lepszą funkcjonalnością, komfortem i formą. To właśnie inspirowało projektantów H&M podczas tworzenia nowej kolekcji wiosennej, składającej się z klasycznych projektów, odnowionych i ulepszonych o nowe materiały i kroje oraz z ubrań i akcesoriów inspirowanych Orientem, Azją i Afryką.
 
 
W Polsce rejestruje się rocznie do 50 przypadków malarii importowanej, w tym nierzadko ciężkie postacie kliniczne wywoływane przez Plasmodium falciparum. Ponadto, dość istotna liczba Polaków jest leczona poza granicami kraju, na terenach malarycznych lub w drodze powrotnej do kraju. Wysoce niepokojąca jest wysoka śmiertelność z powodu ciężkiej lub nierozpoznanej malarii. Dlatego jeżeli chcesz spędzić wakacje za granicą, sprawdź czy nie są to tereny zagrożone tą chorobą.
 
 
Madonna uważa, że kobiety są przyszłością Afryki, mogą zmienić jej oblicze. W wywiadzie dla magazynu „Vanity Fair” powiedziała: „Chcę widzieć wyedukowane dziewczęta. Myślę, że to właśnie one będą stanowić o przyszłości Czarnego Kontynentu”.
 
 
Marie-Claude Lovisa zasiada na tronie w afrykańskim buszu. Już od ponad dwóch lat panuje w Lovisa Kope, małej afrykańskiej wiosce w Togo - donosi "Super Express".
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»