kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Fot. Pozytywni_Magdalena Boczarska30 listopada 2015 roku na deskach warszawskiego Teatru IMKA odbędzie się spektakl „POZYTYWNI” autorstwa Cezarego Harasimowicza. Na scenie zobaczymy m.in. Magdalenę Boczarską, Olgę Bołądź, Janusza Chabiora i Łukasza Simlata. Przedstawienie realizowane jest w ramach siódmej edycji kampanii Projekt Test, która jest częścią międzynarodowej akcji MAC AIDS FUND podejmującej na całym świecie działania na rzecz walki z AIDS.
 
 
© michaeljung - Fotolia.com.comW ramach rozpoczętego w ubiegłym roku europejskiego Programu SHE, skierowanego do kobiet seropozytywnych 16 marca 2013 roku w województwie pomorskim odbędzie cykl warsztatów edukacyjnych adresowanych do tej grupy kobiet. Panie żyjące z HIV będą mogły podzielić się swoimi doświadczeniami, ale też dowiedzieć się jak zaakceptować diagnozę, gdzie szukać wsparcia czy jak walczyć o swoje prawa.
 
 
© Khorzhevska - Fotolia.comUżywanie prezerwatyw, profilaktyczne podawanie leków antyretrowirusowych po ryzykownym kontakcie seksualnym i testowanie w kierunku zakażenia HIV - te trzy zasady powinien znać każdy. Zwłaszcza teraz, gdy zaczynają się wakacje.
 
 
© DX - Fotolia.comDziś obchodzimy Dzień walki z AIDS organizowany dzięki Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. 1 grudnia na całym świecie, także w Polsce, odbywają się spotkania, konferencje, akcje edukacyjne oraz happeningi - wszystkie poświęcone zarówno profilaktyce jak poszerzeniu świadomości społecznej na temat choroby.
 
 
Po wielu latach sprzeciwu kościoła wobec stosowania środków antykoncepcyjnych, Papież zakończył bezwzględny zakaz używania prezerwatyw dopuszczając ich stosowanie w „określonych sytuacjach". Takim wyjątkowym przypadkiem jest ochrona zdrowia przed wirusem HIV - powiedział Benedykt XVI w wywiadzie zatytułowanym "Światło świata, Papież, Kościół i znaki czasu".
 
 
W Polsce, jak wynika z danych statystycznych, codziennie 2 osoby, spośród tych, które poddały się badaniu, dowiadują się o swoim zakażeniu HIV. Zaś spośród osób, które uległy zakażeniu HIV - ponad połowa o tym nie wie.
 
 
26 maja odbyła się konferencja prasowa, inaugurująca kampanię „Daj szansę swojemu dziecku, nie daj szansy AIDS". Ambasadorem kampanii została Małgorzata Glinka, Siatkarka Roku 2008.
 
 
30 proc. nowych zakażonych to kobiety. Nie ma już grup ryzyka, problem HIV dotyczy każdego, a zakażeniem zagrożona jest coraz większa grupa ludzi - przekonuje Krajowe Centrum ds. AIDS.
 
 
Według szacunków UNAIDS na świecie żyją ok. 33 miliony osób zakażonych i chorych na AIDS. Z powodu choroby w 2007 roku zmarło 2,1 mln osób. Każdego dnia na świecie wirusem HIV zakaża się ok. 7 tys. osób (blisko 10% z nich to dzieci). Około 50% zakażeń dotyczy osób między 15 a 24 rokiem życia. Każdego dnia na świecie umiera z przyczyn związanych z HIV/AIDS około 6 tys. osób. 1 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS.
 
 
Polskie Towarzystwo Ginekologiczne apeluje, by ginekolodzy proponowali wykonanie testu na HIV wszystkim przychodzącym na pierwsze badanie ciężarnym. Jeśli lekarz tego nie zrobi, popełni błąd w sztuce lekarskiej – pisze Dziennik.
 
 
Strony: [1] [2] [3] następna »

 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»