Postarzające produkty żywnościowe
26-03-2017

 
© Marzia Giacobbe - Fotolia.comTo co zdrowe nie zawsze jest smaczne, zaś to co nam szkodzi często też najbardziej nam smakuje. Niestety nie wszystko jest dla nas wskazane. Takie produkty jak sól, słodycze, alkohol lub tłuszcze nasycone muszą pójść w odstawke, a to wszystko dla naszego zdrowia.

 
Tego należy unikać:

1. Sól
Z wiekiem zmysł smaku niestety pogarsza się. Mimo to, zwiększone użycie soli podkreślającej walory smakowe potraw nie jest wskazane. Musimy unikać soli, która podwyższa ciśnienie krwi i pamiętać by zwracać uwagę także na "ukrytą" sól w różnych dodatkach do potraw np. sosach itp.

2. Słodycze
Powodują jedynie, że zaczniesz przybierać na wadze, a w zamian nie oferują żadnych składników odżywczych. Nadmierne spożycie cukru to kolejna rzecz, której należy unikać!

3. Alkohol
Spożywaj nie więcej niż 2 małe drinki dziennie i pamiętaj, że mocniejszy alkohol ma dużo kalorii i blokuje wchłanianie witamin przez organizm. Bardziej wskazane jest picie czerwonego wina.

4. Tłuszcze nasycone
Zwykle występują w serze, mięsie, skórze kurczaka i lodach. Ich spożycie jest przyczyną powstawania cholesterolu oraz tycia.
 

Autor:Aleksander Walczak
Źródło:()

Wydrukowano ze strony http://www.zdrowie.kobiety.net.pl/54,0,Postarzajace-produkty-zywnosciowe,639.html

Copyright © Com-Media 2006