Jodie Whittaker dostała tyle samo za doktora Who, co Peter Capaldi
28-01-2018

 
Jodie Whittaker fot. BBCJodie Whittaker zrobiła krok w kierunku równych płac kobiet i mężczyzn. Aktorka, która jako pierwsza kobieta wcieli się w postać legendarnego doktora Who, zadbała o to, by dostać taką samą gażę, co jej poprzednik, Peter Capaldi.

 
- To niesamowicie ważny czas - trzeba mówić o równych płacach - komentuje Jodie Whittaker. - To szokujące, że niektórych zaskakuje, że taką inicjatywę trzeba wspierać. Wiem, że mówię nie tylko w imieniu kobiet, ale w imieniu kobiet i mężczyzn.

Nowy sezon "Doktora Who" z Jodie Whittaker w roli głównej planowany jest na koniec 2018 roku.

W roli jej towarzysza, Grahama, zobaczymy Bradleya Walsha. Ponadto zapowiedziano, że w serialu wystąpią Tosin Cole i Mandip Gill odpowiednio jako Ryan i Yasmin. Szczegół dotyczące tych postaci nie zostały ujawnione. Regularnie pojawiać będzie się również Sharon D. Clarke.

Znana z "Broadchurch" Jodie Whittaker "przejmuje" rolę doktora Who po takich mistrzach, jak Christopher Eccleston, David Tennant, Matt Smith i - ostatnio - Peter Capaldi. Tak wielu aktorów w jednej roli możliwe jest dzięki tzw. regeneracji, której postać co jakiś czas ulega.

"Doktor Who" to jedna z popularniejszych brytyjskich produkcji telewizyjnych. Who znany jest widzom już od 1964 roku, choć na jakiś czas zniknął z anteny. Powrócił w roku 2005.
 

Autor:()
Źródło:megafon.pl

Wydrukowano ze strony http://www.gwiazdy.kobiety.net.pl/83,0,Jodie-Whittaker-dostala-tyle-samo-za-doktora-Who-co-Peter-Capaldi,5931.html

Copyright © Com-Media 2006