Hygge – nieśpieszny stan błogości
25-01-2017

 
fot. Home&youCelebracja wspaniałych chwil, podczas których możesz miękko zanurzyć się w ulubionym kocu, słuchać relaksującej muzyki, odkrywać niezwykłe historie na kolejnych stronach książki lub oglądać fascynujący serial. Zamknij oczy i pomyśl o tym, co sprawia, że czujesz w środku tę wspaniałą błogość. Znajdź czas na to, aby czerpać radość z drobiazgów. Odkryj hygge!

 
fot. Home&youCzym jest hygge? Najprościej mówiąc jest to sztuka szczęścia. To życie z uważnością i dbałością o piękno i dobre samopoczucie. To spędzanie wolnego czasu bez pośpiechu i w zgodzie z wewnętrznym rytmem, pielęgnowanie relacji z bliskimi, otaczanie się dobrze zaprojektowanymi przedmiotami. To jak nawlekanie najpiękniejszych wspomnień, które niczym naszyjnik otulają nas z czułością i łagodnością.

Skandynawski komfort

Hygge to również umiejętne aranżowanie wnętrz, w taki sposób, aby czas w nich spędzony był dla nas wytchnieniem i okazją do regeneracji. Inspiracje skandynawskim stylem nie są tu przypadkowe, w końcu hygge narodziło się w Danii i stąd podbija serca ludzi na całym świecie. Dlatego też w tym stylu główną rolę grają trzy elementy: miękkie, przyjemne tekstylia, kojący blask świec oraz designerskie dodatki, które sprawiają, że życie staje się prostsze oraz piękniejsze.

Zadbaj o dobry sen

Sercem Twojej sypialni jest łóżko. Biorąc pod uwagę, że przesypiamy około 8 godzin na dobę, to miejsce naszego wypoczynku musi być naprawdę wygodne i pozwalać na kreowanie najpiękniejszych snów. Ponadto ważna jest pościel miękka i delikatna, w ulubionej tonacji kolorystycznej lub ozdobiona ukochanym wzorem czy printem. Ważna jest także odpowiednia poduszka i kołodra i oczywiście miękki puszysty koc.

Kojąca moc blasku świec

Blask świec ma ogromną moc. Wieczorom spędzonym w domowym zaciszu dodaje aurę spokoju, sprawia też, że wnętrze wydaje się być oazą, w której po prostu odpoczniesz. Świece zapachowe mają również walory cenione w aromaterapii – oddziałują na zmysły relaksując umysł.

Dodatki w stylu skandynawskim to obowiązkowy element aranżacji według filozofii hygge. Cechuje je prostota, funkcjonalność i ponadczasowy minimalizm. Pastelowe kolory przełamane szarością i drewnianymi dodatkami to patent na przestrzeń, w której będziemy czuć się dobrze. Oszczędność we wzorach i postawienie na różnorodność faktur może dać zaskakujące efekty.

Home&you
 

Autor:()
Źródło:()

Wydrukowano ze strony http://www.wnetrza.kobiety.net.pl/76,0,Hygge-8211-niespieszny-stan-blogosci,5911.html

Copyright © Com-Media 2006