Wachlarz z rzęs – naturalny czy przedłużany?
27-05-2019

 
fot. revitalash.com.plKażda z nas marzy o długich i gęstych rzęsach. Część z nas, by olśniewać spojrzeniem, decyduje się na sztuczne przedłużanie rzęs. Jednak czy to najlepsze wyjście? Czy aby na pewno ta metoda wychodzi naszym rzęsom na zdrowe? Może warto w inny sposób zadbać o zalotne spojrzenie?

 
Przedłużanie rzęs zdobywa coraz więcej zwolenniczek. Nic dziwnego po ok. 2 godzinach zabiegu otrzymujemy to na czym nam najbardziej zależy – wachlarz z długich i gęstych rzęsy. Niestety zabieg jest kosztowny, a efekt spektakularnego spojrzenia utrzymuje się dosyć krótko. Rzęsy po ok. 2 tygodniach zaczynają wypadać i przerzedzać się, zatem musimy je uzupełniać co min. 2-3 tygodnie. Zabieg nie pozostaje obojętny dla kondycji naszych rzęs, które po kilkukrotnym przedłużaniu rzęs stają się jeszcze krótsze i jest ich zdecydowanie mniej. Poza tym niektóre kobiety mają alergie na klej, którym przyklejane są syntetyczne rzęsy. Dlatego lekarze nie polecają tego zabiegu.
Dermatolog dr Barbara Walkiewicz - Cyrańska mówi - "Jako kobieta doskonale rozumiem marzenia kobiet o pięknych rzęsach. Jednak jako dermatolog odradzam stosowanie zabiegu przedłużania rzęs. Efekt jest spektakularny tylko przez krótki czas, natomiast potem dochodzi do ogromnego zniszczenia rzęs. Powrót do normalnego stanu, czekanie aż rzęsy się zregenerują – zajmuje kilka miesięcy”.

Według pani doktor zdecydowanie zdrowsze i przyjaźniejsze dla naszych rzęs będzie stosowanie certyfikowanej odżywki do rzęs. Dlatego warto w nią zainwestować. Wprawdzie na pierwsze efekty odżywki trzeba poczekać ok. 4 tygodni, ale to zdecydowanie zdrowsze rozwiązanie dla rzęs i oka. Przy stosowaniu jej musimy pamiętać o systematyczności. Tylko regularne aplikowanie (zalecane raz dziennie, najlepiej wieczorem po obowiązkowym demakijażu) przyniesie rezultat. Gdy już osiągniemy oczekiwany, dla podtrzymania efektu warto stosować odżywkę 2-3 razy w tygodniu. Odżywka to także tańsze, niż zabieg przedłużania rzęs, rozwiązanie. Opakowanie dobrej jakości odżywki o pojemności 1 ml kosztuje około 130 zł, a starcza na ponad 7 tygodni intensywnej kuracji. Większa pojemność 2 ml w cenie około 250 zł to już 3 miesiące kuracji. Tymczasem trzymiesięczne przedłużanie rzęs to koszt min. 400-500 zł.

{gencode}www.revitalash.com.pl {/gencode}
 

Autor:()
Źródło:()

Wydrukowano ze strony http://www.uroda.kobiety.net.pl/66,0,Wachlarz-z-rzes-8211-naturalny-czy-przedluzany,5890.html

Copyright © Com-Media 2006