Rzadziej boimy się utraty pracy
26-01-2016

 
fot. @ praca_2449034_ James Thew - Fotolia.com74 procent Polaków jest przekonanych, że bez problemu znalazłoby nową pracę. Okazuje się, że wykazujemy duży optymizm w kwestii znalezienia nowego zatrudnienia. Tylko w ostatnim półroczu 24 procent z nas zmieniło pracę, przede wszystkim z powodu chęci rozwoju, potrzeby odmiany i osobistych aspiracji.

 
O 2% spadła w ciągu ostatnich sześciu miesięcy rotacja na polskim rynku pracy – wynika z najnowszego badania „Monitor Rynku Pracy”. Indywidualne potrzeby są coraz częstszym powodem, dla którego zmieniamy zatrudnienie. Aż 45% badanych zwolniło się, ponieważ nowy pracodawca zaoferował im lepsze warunki. 31% potrzebowało zmiany, nowych wyzwań i chciało się rozwijać. Z kolei 19% ankietowanych było po prostu niezadowolonych z pracy u dotychczasowego pracodawcy.

- Aż 36% Polaków przejawia obawę o utratę zatrudnienia, w tym aż 10% – szczególnie dużą. Na tle krajów europejskich ten wskaźnik jest wyższy jedynie w Grecji – mówi serwisowi Agnieszka Bulik, dyrektor ds. prawnych i public affairs z agencji pracy tymczasowej i doradztwa personalnego Randstad Polska. Pomimo tak licznych obaw Polacy wciąż wykazują bardzo duży optymizm w kwestii znalezienia nowego zatrudnienia. Jak zauważa ekspertka: - 67% ankietowanych twierdzi, że znalazłoby porównywalne zatrudnienie, a 74% – jakąkolwiek inną pracę.

Ponad połowa z nas ufa, że polska gospodarka w 2016 r. będzie się dobrze rozwijała. - Zdaniem 74% Polaków kondycja finansowa firm, w których pracują, poprawi się. Połowa tych pracowników nie wierzy, że sytuacja ta przełoży się na podwyżkę ich wynagrodzeń, ale 49% spodziewa się wzrostu zarobków – informuje rozmówczyni.
 

Autor:()
Źródło:()

Wydrukowano ze strony http://www.praca.kobiety.net.pl/69,0,Rzadziej-boimy-sie-utraty-pracy,5845.html

Copyright © Com-Media 2006