Kobiece telefony
01-02-2007

 
fot. W.KrukProducenci telefonów komórkowych coraz częściej myślą o kobietach i „po kobiecemu” przy projektowaniu nowych modeli. Komórki są coraz ładniejsze i mają coraz więcej dodatków niezbędnych paniom, w tym oczywiście, czasami niezwykle drogie, ozdoby. Wybierz coś dla siebie.

 
fot. LG
Model Prada od LG (LG KE850) to niestandardowy, elegancki telefon z interfejsem dotykowym. Orientacyjna cena telefonu u dealerów telefonów komórkowych i w wybranych sklepach Prady w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech to 600 euro (około 2 400 zł). Telefon będzie dostępny na rynku europejskim od końca lutego 2007 r.

fot. W.Kruk
MOTORAZR V3i Dolce & Gabbana to wynik współpracy Motoroli i znanego domu mody. Telefon w złoto-srebrnej kolorystyce, z wygrawerowanym logo D&G z pewnością docenią znawczynie mody. Cena wersji podstawowej: 3,000 $.

fot. Samsung
Telefon zaprojektowany z myślą o kobietach. E570 Samsung wyposażony jest w menu „Życie Kobiet”, pomocne w doborze perfum, policzeniu kalorii, cyklu menstruacyjnego czy osobistego biorytmu. Telefon dostępny jest w kolorach ciemnego fioletu i jasnego, soczystego różu. Cena: 900 zł.


Firma Mobiado wprowadziła właśnie nowy model Luminoso. Jego obudowa wykonana jest z aluminium, a przyciski z szafirowego szkła. Cena: 1700 $, czyli około 5 000 zł.

fot. Samsung
Model X510 Samsunga jako pierwszy telefon na polskim rynku oferuje możliwość wysyłania wiadomości alarmowych. Wystarczy cztery razy przycisnąć alarmowy guzik umieszczony z boku obudowy, a telefon automatycznie wyśle na wprowadzony wcześniej numer wiadomość SMS informującą, że jesteś w niebezpieczeństwie. Sugerowana cena: 449 zł.

fot. Nokia
W Nokii 2626 znajdziemy m.in. radio, dyktafon, tabele rozmiarów ubrań i butów oraz kalendarz z organizerem. Telefon będzie dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, m.in. czerwonej i niebieskiej. Cena detaliczna telefonu Nokia 2626 jest szacowana na 75 euro, czyli około 280 zł. Telefon ma być dostępny w sprzedaży w I kwartale 2007.

fot. Vertu
Producent ręcznie wykonanych telefonów komórkowych Vertu wprowadził swoje produkty do Polski. Wysadzany brylantami telefon dla kobiet kosztuje ponad 60 000 euro.

fot. Samsung
Według producenta Samsung E500 kształtem ma nawiązywać do linii kobiecej sylwetki. Obramowanie obiektywu aparatu i klawisze nawigacyjne wewnątrz ozdabiają kamienie cyrkonii. Zewnętrzny wyświetlacz może być też lusterkiem. Cena: 1 245 zł.

fot. Nokia
Po serii telefonów Art Deco, Nokia wypuściła kolekcję L’Amour. Dołączyły do niej właśnie kolejne trzy telefony - 7390, 7373 oraz 7360. Ceny: od 200 do 450 euro. Coś akurat na Walentynki.

fot. Diamond Crypto Smartphone
W Rosji powstał najdroższy telefon świata. Diamond Crypto Smartphone to dzieło projektanta Petera Aloissona. Kosztuje 1 300 000 dolarów. W jego obudowę wtopiono 50 diamentów, a na klawiaturze znajduje się fragment wykonany z różowego złota. Boki telefonu oraz jego tylna część obudowane zostały hebanem.
[pagebreak]

Do telefonów komórkowych można dopasować coraz więcej dodatków: etui, zestawy słuchawkowe, świecące diody itd. Nowością jest biżuteria do telefonu. Firma W.Kruk wypuściła na rynek linię breloczków nawiązujących do ich kolekcji. Ceny: ok. 100 zł.

fot. W.Krukfot. W.Krukfot. W.Kruk

Natomiast kolejna ozdoba do telefonu kosztuje ponad 2500000 zł. Wykonana jest z żółtego, niebieskiego i różowego diamentu. Oprócz tego jeszcze 2,1 karata w białych diamentach.
fot. W.Kruk

Jeśli zdecydujesz się na któryś z wyżej zaprezentowanych modeli komórek, z pewnością przyda ci się coś jeszcze. Każdego dnia jesteśmy narażeni na utratę telefonu komórkowego, której przyczyną może być kradzież lub uszkodzenie. Na szczęście można się już ochronić przed niemiłymi konsekwencjami takich zdarzeń kupując ubezpieczenie dla telefonu komórkowego.

mPunkt Polska SA wspólnie z PZU SA wprowadził pierwszą powszechną polisę ubezpieczeniową, dzięki której każdy posiadacz ubezpieczenia w przypadku zaistniałej szkody otrzymuje naprawiony lub nowy telefon komórkowy. Każdy kto zakupi telefon w mPunkt może go ubezpieczyć, niezależnie czy telefon ten jest zakupiony: w ofercie post paid operatora (również w ofertach promocyjnych);w Mixie, Simplus, Sami Swoi; wolna słuchawka, czyli telefon bez umowy z operatorem.

Ubezpieczenie dostępne jest w trzech wariantach. W przypadku telefonu zakupionego w systemie ratalnym koszt ubezpieczenia może zostać podzielony na dogodne miesięczne raty. mPunkt Polska SA to sieć ponad 200 sklepów działających w przeszło 150 miastach na terenie Polski, oferujących produkty i usługi związane telefonią komórkową. Sklepy mPunkt zlokalizowane są w m.in. centrach handlowych takich jak: Tesco, E.Leclerc, Carrefour czy Geant, a także na głównych ulicach i ciągach handlowych miast.
 

Autor:Aleksandra Dudzisz
Źródło:

Wydrukowano ze strony http://www.moda.kobiety.net.pl/78,0,Kobiece-telefony,452.html

Copyright © Com-Media 2006